جزییات خبر

سه شنبه / ۱ مهر ۱۳۹۹ / ۱۳:۲۲
سرویس : قزوین
کد خبر : ۱۷۷۴۹۵
گزارشگر : ۸۰
مدیرکل کمیته امداد استان قزوین:

جایگاه زکات گره گشایی از مشکلات سخت است

(سه شنبه ۱ مهر ۱۳۹۹) ۱۳:۲۲

مدیرکل کمیته امداد استان قزوین گفت: زکات باید جایگاه واقعی خود را در جامعه پیدا کند، جایگاهی که گره گشای بسیاری از مشکلات سخت و دشوار است.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد؛ مهرعلی حق گویان در دیدار با یکی از زکات دهندگان بخش خرمدشت بیان کرد: پرداخت زکات بخشی از اقتصاد اسلامی است که ابعاد مختلف زندگی ما را نیز تحت تأثیر خود قرار خواهد داد.

وی ادامه داد: یکی از موانع موجود جهت اجرای قوانین و مقررات دینی عدم آشنایی و شناخت لازم از آثار احکام است بدین معنا که وقتی گفته می شود باید چنین کاری انجام شود و یا انجام نشود با اطلاعات خودمان به تحلیل آن می پردازیم حال آنکه اگر به این نکته مهم توجه کنیم آفریدگار ما بهتر از ما این موضوع را تشخیص داده در عمل به احکام دینی تردید نخواهیم کرد.

مدیرکل کمیته امداد استان قزوین اضافه کرد: در خصوص زکات هم همین است چراکه زکات باید جایگاه واقعی خود را در جامعه پیدا کند، جایگاهی که گره گشای بسیاری از مشکلات سخت و دشوار است.

وی افزود: زکات ویژگی ها و اهمیت خود را دارد حال کسی که زکات بر او واجب شده اگر زکات مالش را بپردازد، بیش از زکات گیرنده از اقدام خود سود خواهد کرد و این سودی است که در معامله با خداوند سبحان تضمین شده است.

حق گویان خاطرنشان کرد: نگاه کمیته امداد در زکات، جمع آوری پول و یا محصول زکات دهندگان نیست بلکه هدف این است که اجرای دستور الهی زکات در جامعه اجرایی شود حتی اگر زکات دهنده خودش زکات را به نیازمندان بپردازد.

وی با اشاره به لزوم رعایت شئون و شرایط کمک به نیازمندان اظهارکرد: تنها انتظار ما عمل به زکات و از طرفی کمک رسانی توأم با حفظ عزت و کرامت نیازمندان است.

مدیرکل کمیته امداد استان قزوین خاطرنشان کرد: سیاست توانمندسازی یکی دیگر از وجوه عزت بخشی به نیازمندان است چراکه تلاش می کنیم تا نیازمند با اشتغال و ایجاد درآمد به استقلال مالی و معیشتی دست یابد.

وی گفت: براساس بسته تشویقی کمیته امداد، هر یک از صاحبان واحدهای تولیدی می توانند با بکارگیری هر مددجو در واحدهای تولیدی خویش از بسته تشویقی این نهاد بهره مند شوند که بر این اساس یا 50 میلیون تومان تسهیلات قرض الحسنه به ازای هر نفر دریافت کرده و یا به مدت دو سال از پرداخت سهم بیمه کارفرما معاف شده و این رقم از سوی کمیته امداد پرداخت می شود.

حق گویان تصریح کرد: کمیته امداد این ظرفیت و آمادگی را دارد که نیروی کار آموزش دیده متناسب با مهارت مورد درخواست کارفرمایان را تأمین کند بنابراین چنین ظرفیت هایی می تواند برای کمک به واحدهای تولیدی بکارگیری شود.

مدیرکل کمیته امداد استان قزوین عنوان کرد: کمیته امداد امام خمینی (ره) ظرفیتی را ایجاد کرده تا در این بستر ضمن توانمندسازی مددجویان فرصتی مناسب برای فعالان عرصه تولید برای توسعه اشتغال و امکان استفاده از نیروی کار مناسب تر را فراهم کند.

وی یادآورشد: کمیته امداد امام (ره) آمادگی دارد تا در راستای توانمندسازی مددجویان بستر اشتغال مددجویان را با استفاده از توان و ظرفیت کارفرمایان فراهم کند.

انتهای پیام

 

تعداد بازدید : ۵۷۲
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید