جزییات خبر

سه شنبه / ۱ مهر ۱۳۹۹ / ۱۲:۳۱
سرویس : قزوین
کد خبر : ۱۷۷۴۸۹
گزارشگر : ۸۰
معاون کمیته امداد استان قزوین:

ایجاد مراکز نیکوکاری تخصصی یک ضرورت است

(سه شنبه ۱ مهر ۱۳۹۹) ۱۲:۳۱

معاون توسعه مشارکت های مردمی کمیته امداد استان قزوین گفت: ایجاد مرکز نیکوکاری تخصصی رویکردی است که برای ارائه خدمات متناسب با نیاز محرومان پیگیری می شود.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد؛ فرزاد فرهادی در مراسم آغاز بکار نخستین مرکز نیکوکاری دانشگاه آزاد که "سفینه النجاه" نام گرفته است، بیان کرد: در حال حاضر در استان قزوین 84 مرکز نیکوکاری ایجاد شده است که از این تعداد مرکز برخی در مساجد و برخی در محلات و مراکز علمی و آموزشی فعال هستند.

وی ادامه داد: مراکز نیکوکاری ایجاد شده در مساجد به صورت عمومی به فعالیت می پردازند و خدمات مختلف و گسترده ای را به نیازمندان ارائه می کنند.

معاون توسعه مشارکت های مردمی کمیته امداد استان قزوین اضافه کرد: مراکز نیکوکاری تخصصی در مراکز خاص ایجاد می شوند که در این مراکز خدمات به نیازمندان تخصصی تر ارائه می شود به عنوان نمونه مراکز نیکوکاری آموزش و پرورش علاوه بر خدمات عمومی، در زمینه خدمات تحصیلی و علمی فعالیت چشمگیر تری دارد.

وی افزود: در پارک علم و فن آوری استان قزوین، دانشگاه بین المللی امام خمینی (ره)، لشگر 16 زرهی قزوین و ... مراکز نیکوکاری ایجاد شده است و امروز نیز نخستین مرکز نیکوکاری در دانشگاه های آزاد استان قزوین ایجاد می شود.

فرهادی عنوان کرد: در مرکز نیکوکاری دانشگاه آزاد انتظار می رود با توجه به ظرفیت های علمی و پژوهشی این دانشگاه در زمینه ایجاد اشتغال های نو و فن آور از حمایت های دانشگاهی بهره مند شویم.

وی تصریح کرد: دانشگاه در کنار کمک های مالی عمومی برای رفع مشکلات معیشتی نیازمندان، می تواند اتاق فکری برای ارائه خدمات مشاوره ای برای تعمیق فرهنگ انفاق و نیکوکاری در جامعه باشد.

معاون توسعه مشارکت های مردمی کمیته امداد استان قزوین خاطرنشان کرد: ظرفیت دانشگاه ها در حوزه نیکوکاری می تواند بسیار برجسته تر باشد چراکه جامعه دانشگاهی در حوزه عمل با علم حرکت می کند.

وی یادآورشد: مراکز نیکوکاری دانشگاهی حتی می توانند در زمینه فعالیت سایر مراکز نیکوکاری خط فکری دهند و با ایجاد بسترهای مناسب زمینه ارتقای خدمت به نیازمندان را بیش از پیش فراهم کنند.

انتهای پیام

تعداد بازدید : ۲۵۵
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید