جزییات خبر

دوشنبه / ۳۱ شهریور ۱۳۹۹ / ۱۴:۲۲
سرویس : قزوین
کد خبر : ۱۷۷۴۷۱
گزارشگر : ۸۰
با اجرای رویداد ملی صنایع روستا دوست صورت می گیرد؛

تلاش کمیته امداد برای طلایی شدن روستا ها

(دوشنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۹) ۱۴:۲۲

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان قزوین گفت: کمیته امداد امام خمینی (ره) برای گسترش تولید در روستاها، پذیرای ایده های نوآورانه در قالب رویداد ملی صنایع روستا دوست است.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد؛ سید مرتضی دهقانی محمدآبادی در نشست خبری بیان کرد: کمیته امداد امام خمینی (ره) به دنبال ایجاد اشتغال برای نیازمندان با هم افزایی سایر دستگاه های اجرایی است.

وی ادامه داد: تلاش می کنیم تا تمام ظرفیت های درون و برون سازمانی را بکار بگیریم، چراکه محور حرکت این نهاد توانمندسازی خانواده های تحت حمایت بر مبنای اشتغال و خودکفایی است.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان قزوین اضافه کرد: ایجاد اشتغال و درآمد پایدار با رعایت کرامت مددجویان در صدر برنامه های این نهاد برای توانمندسازی خانواده های محروم قرار دارد.

وی افزود: براساس برنامه ریزی انجام شده تلاش می کنیم تا در سال جاری حدود پنج هزار فرصت شغلی با اعتباری بالغ بر 141 میلیارد تومان اجرایی کنیم که در این زمینه از صندوق قرض الحسنه امداد ولایت و ظرفیت سایر بانک ها استفاده می کنیم.

دهقانی محمدآبادی عنوان کرد: طرح های اشتغال اجرایی کمیته امداد با چارچوب های نیازسنجی، آموزش، نظارت و حمایت همراه است از این رو در آخرین ارزیابی انجام شده 93 درصد از اشتغال ایجاد شده در استان پایدار بوده و تنها هفت درصد از اشتغال ایجاد شده به دلایلی چون فوت مجری، مشکلات اقتصادی و ... اجرا نشده است.

وی با اشاره به اجرای رویداد ملی صنایع روستا دوست گفت: بیش از 60 درصد از جمعیت مخاطب این نهاد در روستاها و مناطق محروم ساکن هستند که با این وجود باید 60 درصد طرح های اشتغال نیزدر این مناطق اجرا شود.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان قزوین عنوان کرد: یکی از مسائل مهم اشتغال زایی روستایی، تنوع و بازدهی پائین طرح های تولیدی در این مناطق است به همین جهت معاونت اشتغال و خودکفایی کمیته امداد در سال جهش تولید، رویداد ملی "صنایع روستا دوست" را با هدف شناسایی ایده های جدید و نوآورانه اشتغال در مناطق روستایی اجرا می کند.

وی تصریح کرد: رویداد ملی "صنایع روستا دوست" به منظور تقویت بهره وری در تولید و توسعه اشتغال در مناطق روستایی و محروم و نیز حمایت از مخترعان، صاحبان ایده های صنعتی نوآورانه، شرکت های دانش بنیان و سایر فعالان این عرصه برگزار می شود.

دهقانی محمدآبادی اظهارکرد: رویداد ملی "صنایع روستا دوست" همه محصولات صنعتی نوآورانه و دارای صرفه اقتصادی در مقیاس کوچک روستایی و دارای فن آوری قابل پشتیبانی در مناطق روستایی را شامل می شود.

وی گفت: با توجه به لزوم توجه به اشتغال زایی مناطق روستایی، طرح های توانمندسازی روستایی براساس الگوی صنایع روستا دوست اجرا می شود که برای اجرای این الگو، از جامعه دانشگاهی و فعالان عرصه های مختلف تولیدی و خدماتی دعوت می شود تا طرح ها و ایده های پیشنهادی خود را ارائه کنند.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان قزوین تأکید کرد: در این فراخوان صاحبان محصولات یا ایده های صنعتی می توانند طرح های خود را در سامانه رویداد که در سایت کمیته امداد (www.emdad.ir) در دسترس است، به ثبت برسانند که به سه طرح برتر جوایز نقدی تعلق می گیرد.

وی اعلام کرد: طرح های برتر می توانند از این امکان بهره مند شوند که محصولات خود را در نمایشگاه بین المللی، معرفی محصولات به بازارهای هدف، تسهیلات قرض الحسنه، سرمایه گذاری توسط کمیته امداد و اجرای پایلوتی طرح مشارکت دهند.

دهقانی محمدآبادی یادآورشد: عموم علاقمندان و صاحبان اندیشه و فکر تا 27 مهر ماه سال جاری مهلت دارند در این سامانه ثبت نام کرده و طرح های خود را به ثبت برسانند.

انتهای پیام

تعداد بازدید : ۳۰۰
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید