جزییات خبر

چهارشنبه / ۲۶ شهریور ۱۳۹۹ / ۰۹:۳۷
سرویس : قزوین
کد خبر : ۱۷۷۳۷۰
گزارشگر : ۸۰
مدیرکل کمیته امداد استان قزوین:

طرح هر کارمند یک حامی در استان قزوین اجرایی می شود

(چهارشنبه ۲۶ شهریور ۱۳۹۹) ۰۹:۳۷

مدیرکل کمیته امداد استان قزوین گفت: با اجرای "طرح هر کارمند یک حامی " در استان قزوین، سطح خدمات دریافتی ایتام و فرزندان محسنین از کمک اقشار مختلف مردم افزایش خواهد یافت که به بهبود وضعیت زندگی آنها منجر می شود.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد؛ مهرعلی حق گویان در دیدار با معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استانداری قزوین بیان کرد: کمیته امداد امام خمینی (ره) تولید کننده فقر نیست بلکه این نهاد به فراخور وظایف و تکالیف قانونی بخشی از بار فقر جامعه را بر دوش دارد.

وی ادامه داد: فقر در جامعه و به واسطه عوامل فردی و اجتماعی در حال تولید است البته این روند از فراز و نشیب هایی برخوردار است ولی درمجموع رفع فقر و محرومیت در جامعه نیازمند حضور و مشارکت همه دستگاه های اجرایی و خدماتی و آحاد مردم است.

مدیرکل کمیته امداد استان قزوین اضافه کرد: یکی از رویکردهای مهم برای کاهش فقر توجه افراد به پیرامون خویش است بدین معنا که اگر هنگام شکل گیری مشکل برای افراد نزدیک اعم از خویشاوند یا دوستان به کمک فرد یاد شده بروند، بستر ایجاد محرومیت از بین می رود و پیش از آنکه مشکل به بحران تبدیل شود، اقدام لازم از طرف افراد نزدیک به وی صورت گرفته است.

وی افزود: وقتی یک فرد با مشکل خود تنها می شود، این مشکل برای او مولد مشکلات دیگر خواهد بود و در نهایت با وارد آوردن شرایط مختلف بحران های اجتماعی و اقتصادی را در زندگی افراد به وجود می آورد.

حق گویان عنوان کرد: یکی از طرح هایی که برای مشارکت کارمندان دستگاههای اجرایی استان در امر نیکوکاری در حال شکل گیری است، طرح "هر کارمند یک حامی" است .

وی خاطرنشان کرد: براساس این طرح که از سوی معاون اول رئیس جمهور به دستگاه های دولتی ابلاغ شده و استاندار قزوین نیز با نگاه مثبت پیگیری آن را به معاونت محترم توسعه مدیریت و منابع انسانی ابلاغ کرده اند مقرر شده پرسنل دستگاه های اجرایی استان حمایت مادی ومعنوی حداقل یک فرزند یتیم و محسنین را برعهده خواهند گرفت.

مدیرکل کمیته امداد استان قزوین تصریح کرد: براساس آمار موجود بیش از سی و دو هزار کارمند در استان داریم بنابراین به نظر می رسد با تشکیل دبیرخانه ای در استانداری، طرح قابل اجرا خواهد بود.

وی اظهارکرد: کمیته امداد امام خمینی (ره) برای هریک از حامیان طرح اکرام ایتام و محسنین بستری را فراهم کرده تا بتوانند کمک های خود را به صورت مستقیم به حساب فرزند مورد حمایت خود واریز کند.

حق گویان یادآورشد: در حال حاضر هزار و 400 فرزند یتیم و دو هزار و 900 فرزند محسنین تحت حمایت کمیته امداد استان قزوین هستند.

انتهای پیام

تعداد بازدید : ۳۲۶
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید