جزییات خبر

دوشنبه / ۲۴ شهریور ۱۳۹۹ / ۱۷:۱۱
سرویس : قزوین
کد خبر : ۱۷۷۳۴۴
گزارشگر : ۸۰
مدیرکل کمیته امداد استان قزوین:

نقش زکات در اقتصاد جامعه باید برجسته تر شود

(دوشنبه ۲۴ شهریور ۱۳۹۹) ۱۷:۱۱

مدیرکل کمیته امداد استان قزوین گفت: زکات یک دستور الهی است که اجرای آن تأثیر اقتصادی و اجتماعی دارد از این رو نقش زکات در اقتصاد جامعه باید برجسته تر شود.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد؛ مهرعلی حق گویان در دیدار با یکی از زکات دهندگان برتر در بخش اسفرورین بیان کرد: زکات در جامعه در حال فراموشی بود که با هشدار و تذکر مقام معظم رهبری از این غفلت جلوگیری شد.

وی ادامه داد: اگرچه برای ادای زکات گام های مختلفی برداشته شده است ولی هنوز تا جایگاه حقیقی زکات در جامعه فاصله زیادی داریم.

مدیرکل کمیته امداد استان قزوین اضافه کرد: اگر زکات در جامعه به جایگاه خود برسد بسیاری از مشکلات حل می شود چراکه زکات یک عبادت فردی صرف نیست بلکه جنبه های مختلف اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی در جامعه دارد.

وی افزود: در واقع زکات یک دستور الهی است که اجرای آن تأثیر اقتصادی و اجتماعی دارد از این رو نقش زکات در اقتصاد جامعه باید برجسته تر شود.

حق گویان عنوان کرد: زکات دهندگان شاهدان و راویان خوبی از تأثیر اجرای دستور الهی زکات هستند و کسانی که زکات نداده اند با شنیدن سخن زکات دهندگان، به اهیمت و آثار عمل به این دستور الهی را هرچه بیشتر درک خواهند کرد.

وی تصریح کرد: اجرای زکات یک نتیجه عادی دارد و نتیجه اصلی آن برکت و تأثیر آن در زندگی انسان است که دنیا و آخرت را نورانی خواهد کرد.

مدیرکل کمیته امداد استان قزوین یادآورشد: آنچه برای کمیته امداد امام (ره) اهمیت دارد اجرای زکات است، مهم این است که این دستور الهی اجرایی شده و زکات به دست محرومان برسد و این اتفاق می تواند از طرف زکات دهنده صورت پذیرد.

انتهای پیام

تعداد بازدید : ۵۳۶
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید