جزییات خبر

شنبه / ۲۲ شهریور ۱۳۹۹ / ۱۲:۱۴
سرویس : قزوین
کد خبر : ۱۷۷۲۷۴
گزارشگر : ۸۰
مدیرکل کمیته امداد استان قزوین:

یک هزار و 320 پایگاه آماده دریافت کمکهای مردمی به دانش آموزان نیازمند

(شنبه ۲۲ شهریور ۱۳۹۹) ۱۲:۱۴

مدیرکل کمیته امداد استان قزوین گفت: شور عاطفه ها در سال جاری از 22 شهریور لغایت 11 مهر به منظور تامین مایحتاج تحصیلی دانش آموزان نیازمند با استقرار یک هزار و 320 پایگاه در سطح استان قزوین برگزار خواهد شد.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد؛ مهرعلی حق گویان در نشست خبری بیان کرد:  یکی از نیازهای محرومان در حوزه تحصیل و ارتقای سطح علمی و حضور شایسته تر در جامعه است.

وی ادامه داد: اگر به این نیاز توجه شود یکی از مهمترین بسترهای محرومیت زدایی فراهم می شود چراکه با ارتقای سطح تحصیلی فرزند مددجو، وی می تواند در جامعه نقش برجسته و موثری را ایفاء کند و چرخه تداوم فقر در خانواده را قطع کند.

مدیرکل کمیته امداد استان قزوین اضافه کرد: جشن عاطفه ها که هر ساله همزمان با آغاز سال تحصیلی برگزار می شود، با توجه به محدودیت های کرونایی و مصادف شدن با ایام عزادای سالار شهیدان تحت عنوان " شور عاطفه ها " و با شعار "همدل می شویم برای مهربانی در مهر" برگزار می شود.

وی اعلام کرد: شور عاطفه ها در سال جاری از 22 شهریور لغایت 11 مهر به منظور تامین مایحتاج تحصیلی دانش آموزان نیازمند با استقرار یک هزار و 320 پایگاه در سطح استان قزوین برگزار خواهد شد.

حق گویان عنوان کرد: سال گذشته ۳ میلیارد و ۷۶۰ میلیون تومان از ناحیه کمک های مردمی در جشن عاطفه ها جمع آوری و در به دست دانش آموزان نیازمند رسانده شد و امسال پیش بینی می کنیم با توجه به کمک های خوب خیران که همیشه و در همه برنامه ها در کنار خادمین خود در این نهاد مقدس بوده اند، چهار و نیم میلیارد تومان جمع آوری داشته باشیم.

وی خاطرنشان کرد: اولویت ما در تأمین ملزومات اساسی برای دانش آموزان در حوزه آموزش های غیرحضوری و تأمین مایحتاج دانش آموزان منطبق با نظام آموزشی جدید و تهیه گوشی های هوشمند و تبلت است واولویت بعدی ما لوازم التحریر، پوشاک کیف و کفش است.

مدیرکل کمیته امداد استان قزوین تصریح کرد: در حال حاضر ۳ هزار و ۵۷۳ نفر دانش آموز و ۳۰۲ دانشجو تحت حمایت داریم که از این تعداد دانش آموز بیش از ۲ هزار نفر فاقد تبلت و گوشی هوشمند هستند و به دلیل آموزش های غیرحضوری مدارس، یکی از نیازهای اساسی ما تأمین ۲ هزار تبلت و گوشی هوشمند برای این دانش آموزان است.

وی اعلام کرد: از امروز جشن عاطفه ها با همکاری صدا و سیما، آموزش و پرورش، سپاه، بسیج و سازمان دانش آموزی و کلیه دستگاه ها و شرکت ها و خیران و مراکز نیکوکاری آغاز تا ۱۱ مهر ماه ادامه دارد و در روز پنجنشنبه ۲۷ شهریور در تمامی شهرستان به صورت نمادین یک یا ۲ پایگاه برپا خواهد شد.

حق گویان گفت: مردم خیر و نیکوکار می توانند کمک های خود را علاوه بر دفاتر کمیته امداد و مراکزنیکوکاری از طریق با شماره کارت ۶۰۳۷۹۹۱۸۹۹۶۴۵۴۰۶ و کد مهربانی #۱*۰۲۸*۸۸۷۷* داشته باشند

وی با اشاره به رزمایش همدلی برای ایران همدل اظهارکرد: در لبیک به فرمان رهبری در رزمایش گسترده مواسات و همدلی و کمک های مومنانه در مرحله اول، بیش از ۷۳ آشپزخانه مهدوی دایر و بالغ بر ۱۱ میلیارد و ۹۰۰ میلیون تومان از کمک های مردمی جمع آوری و به تعداد ۲۸۴ پرس غذای گرم و ۳۲ هزار بسته معیشتی بین نیازمندان توزیع شد.

مدیرکل کمیته امداد استان قزوین تأکید کرد: مرحله دوم رزمایش کمک مومنانه در ایام سوگواری سرور و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین تحت عنوان اطعام حسینی آغاز شد که مقرر بود در این طرح ۷۲ شپزخانه به نیت ۷۲ تن از یاران امام حسین برپا و ۷۲ هزار پرس غذای گرم و بسته های معیشتی بین خانواده های نیازمند توزیع شود.

وی یادآورشد: به حول قوه الهی و با کمک خیران تاکنون نزدیک به ۱۵۲ هزار پرس غذای گرم و ۱۸ هزار بسته مواد غذایی بین خانواده های نیازمند در سطح استان توزیع شد که برای این میزان کمک ۶ میلیارد تومان اعتبار صرف شد.

انتهای پیام

تعداد بازدید : ۳۴۶
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید