جزییات خبر

چهارشنبه / ۱۹ شهریور ۱۳۹۹ / ۱۱:۰۹
سرویس : قزوین
کد خبر : ۱۷۷۲۱۶
گزارشگر : ۸۰

استان قزوین جزء 10 استان برتر کشور در زمینه کاریابی

(چهارشنبه ۱۹ شهریور ۱۳۹۹) ۱۱:۰۹

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان قزوین گفت: استان قزوین طی سال گذشته 425 مورد و طی پنج ماهه سال جاری هم 294 مورد اشتغال از طریق کاریابی برای مددجویان تحت حمایت فراهم کرده که در بررسی عملکرد سال 98 جزء 10 استان برتر کشور در این زمینه قرار گرفته است.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد؛ سید مرتضی دهقانی محمدآبادی توانمندسازی را راهبرد موثر کمیته امداد امام خمینی (ره) برای خانواده های تحت حمایت دانست و بیان کرد: این نهاد برای اجرای سیاست توانمندسازی از ظرفیت های مختلف درون و برون سازمانی استفاده می کند.

وی ادامه داد: توانمندسازی با اشتغال خانگی ، کاریابی و حمایت از اشتغال زایی مددجویان محقق می شود تا بتوانیم بستر زندگی عزتمندانه را برای محرومان فراهم کنیم.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان قزوین اضافه کرد: استان قزوین طی سال گذشته 425 مورد و طی پنج ماهه سال جاری هم 294 مورد اشتغال از طریق کاریابی برای مددجویان تحت حمایت فراهم کرده که در بررسی عملکرد سال 98 جزء 10 استان برتر کشور در این زمینه قرار گرفته است.

وی افزود: کسب چنین رتبه ای در حالی است که استان قزوین از استان های کوچک کشور است و

به لحاظ وسعت جغرافیایی و جمعیت با برخی استان ها قابل قیاس نیست.

دهقانی محمدآبادی خاطرنشان کرد: استفاده از ظرفیت های مختلف برای ایجاد اشتغال موجب شده تا بسته تشویقی برای کارفرمایان و صاحبان حِرَف مختلف تدارک دیده شده است که بر این اساس به ازای اشتغال هر مددجو پنجاه میلیون تومان تسهیلات قرض الحسنه به کارفرما اعطاء می شود.

وی تصریح کرد: برای پرداخت تسهیلات به واحدهای تولیدی بزرگ و اشتغال تعدادی بیشتری از مددجویان هیچ گونه محدودیتی وجود ندارد به طوری که در حال حاضر یکی از تولیدکنندگان در شهرستان آبیک با جذب نزدیک به 100 مددجو، به ازای هر اشتغال 50 میلیون تومان دریافت کرده است.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان قزوین اشتغال را یک راهکار برای محرومیت زدایی ندانست و گفت: اشتغال راهی برای فقرزدایی نیست بلکه شاهراهی است که پایداری سیاست محرومیت زدایی را به دنبال دارد از این رو کمیته امداد امام (ره) با استفاده از توان و ظرفیت های مختلف درون و برون سازمانی به دنبال اجرای سیاست توانمندسازی است.

وی یادآورشد: یکی از برنامه های کمیته امداد در خصوص اشتغال زایی برای محرومان بر محور مشاغل نوین و فن آور استوار است تا ارزش افزوده هزینه و نیروی کار و بازدهی فرایند تولید به حداکثر برسد.

انتهای پیام

تعداد بازدید : ۳۸۱
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید