جزییات خبر

شنبه / ۳۰ شهریور ۱۳۹۸ / ۱۱:۳۹
سرویس : کرمان
کد خبر : ۱۷۰۸۱۹
گزارشگر : ۸۲
به‌منظور آموزش دانش آموزان تحت حمایت کمیته امداد؛

نخستین باشگاه کارآفرینان نوجوان در کرمان افتتاح شد

(شنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۸) ۱۱:۳۹

نخستین باشگاه کارآفرینان نوجوان ویژه دانش آموزان تحت حمایت کمیته امداد استان کرمان باهدف تربیت نسل کارآفرینان نوآور در کرمان افتتاح شد.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، یحیی صادقی، مدیرکل کمیته امداد استان کرمان در مراسم افتتاح این باشگاه که با حضور سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری کرمان مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان، مدیر صندوق کارآفرینی استان کرمان و جمعی از مسئولان استان برگزار شد؛ هدف از اره اندازی این باشگاه را مهارت‌آموزی نوجوانان تحت حمایت کمیته امداد به‌منظور تربیت نسل آینده، «کارآفرینان نوآور» اعلام کرد و گفت: طی سال‌های اخیر به‌منظور ایجاد زمینه کارآفرینی در استان مثلثی در استان کرمان با همکاری کمیته امداد، اداره کل فنی حرفه‌ای و دستگاه‌های کارآفرین تدوین‌شده است.

وی بابیان اینکه استان کرمان دارای ظرفیت‌های بسیار زیادی در زمینه‌های مختلف ازجمله کشاورزی، صنعت و انرژی خورشید است افزود: باید از این ظرفیت‌ها در جهت کارآفرینی جوانان بهره برد.

صادقی به اجرای طرح پنل های خورشیدی توسط این نهاد در استان کرمان اشاره کرد و گفت: ۷۲۰ طرح نیروگاه خورشیدی برای مددجویان در استان کرمان راه‌اندازی شده است و این مددجویان ماهیانه یک‌میلیون تومان برق به دولت می‌فروشند.

وی بیان کرد: ۴۸ دانش‌آموز رده سنی ۱۶ تا ۱۸ سال شامل ۲۸ دختر و ۲۰ پسر قرار است در یک دوره فشرده شش‌ماهه تحت نظارت تیم «ره یار» از متخصصان اداره کار دوره آموزشی گذرانده و با پرورش ایده‌های خلاق، بازار کار ایجاد کنند.

مدیرکل کمیته امداد استان کرمان ادامه داد: این تعداد دانش‌آموز از بین ۲۰۰ دانش‌آموز شهر کرمان که متقاضی حضور در این باشگاه کارآفرینان بودند انتخاب‌شده و پس از پایان دوره آموزش گواهینامه مهارت دریافت می‌کنند.

شایسته ذکر است؛ در پایان این مراسم تفاهم‌نامه همکاری مشترک بین اداره کل کمیته امداد استان کرمان، اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی، اداره کل آموزش و فنی و حرفه‌ای استان کرمان و شرکت مشاوره اقتصادی و کارآفرینی ایده برتر منعقد شد.

انتهای پیام
تعداد بازدید : ۶۷۵
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید