جزییات خبر

پنج شنبه / ۲۸ شهریور ۱۳۹۸ / ۱۳:۳۰
سرویس : اجتماعی
کد خبر : ۱۷۰۷۸۸
گزارشگر : ۵
در دیدار رئیس کمیته امداد با مراجع عظام تقلید عنوان شد؛

توسعه مراکز نیکوکاری با رویکرد مسجدمحوری/ ​کمیته امداد سنگ بنایی برای یک مجموعه دینی و اسلامی باشد

(پنج شنبه ۲۸ شهریور ۱۳۹۸) ۱۳:۳۰

رئیس کمیته امداد در دیدار با مراجع عظام تقلید بر توسعه واحدهای ویژه بانوان کمیته امداد در سراسر کشور تاکید کرد و گفت: در راستای مردمی کردن کمیته امداد، مراکز نیکوکاری با رویکرد مسجدمحوری در حال گسترش است.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، آیت‌الله العظمی سیدمحمدعلی علوی گرگانی، از مراجع تقلید، در دیدار با رئیس کمیته امداد با اشاره به راه اندازی کمیته امداد با درایت امام خمینی (ره) در نخستین روزهای پس از انقلاب اسلامی، گفت: بنیانگذار نظام اسلامی همیشه تاکید داشتند که انقلاب با حمایت همین پابرهنه‌ها شکل گرفت و امروز هم نباید فراموش کنیم که محرومان جامعه ولی‌نعمت ما هستند.

وی با تاکید بر ضرورت حمایت ویژه از اقشار محروم جامعه تصریح کرد: کارهایی که در راستای تکریم و حفظ حرمت مددجویان صورت گرفته قابل تقدیر است.
این مرجع تقلید تاکید کرد: خوشبختانه اقدامات خوبی در راستای کارآفرینی و توانمندسازی مددجویان انجام شده و کمیته امداد تنها به دنبال پرداخت مستمری به خانواده‌های تحت حمایت نیست.

وی بیان کرد: در هر شهری روحانیون دارای نفوذ بین مردم، محل مراجعه و کمک به مردم هستند و باید به گونه‌ای عمل شود که این کمک‌ها به کمیته امداد وصل شود چرا که این کار کمک به تقویت جایگاه روحانیت نیز هست.

آیت‌الله العظمی علوی گرگانی خاطرنشان کرد: ما جزو یاوران و کمک‌کنندگان به شما هستیم و امیدواریم روز به روز شاهد حمایت بیشتر مردم از این نهاد باشیم.

 

 بر خود وظیفه می‌دانم هر روز به کمیته امداد کمک کنم

آیت‌الله العظمی ناصر مکارم شیرازی  نیز در دیدار با رئیس کمیته امداد با بیان اینکه اقدامات گزارش‌ شده در کمیته امداد نشان‌دهنده پیشرو بودن این نهاد در موضوعات مختلف است، اظهار کرد: کمیته امداد آستین بالا زده و کارهایی را آغاز کرده که بخشی از آن کمک‌های نقدی و غیرنقدی است و بخشی از اقدامات هم جنبه فرهنگی دارد که مهم‌تر از بخش‌های دیگر است.

این مرجع تقلید با تاکید بر ضرورت حمایت از اشتغال مددجویان افزود: ما باید مددجویان را توانمند کرده و به جامعه برگردانیم تا نه‌ تنها از کمک کمیته امداد بی‌نیاز شوند بلکه توان کمک به دیگران را هم پیدا کنند.

آیت‌الله العظمی مکارم شیرازی خاطرنشان کرد: کمیته امداد افتخار نظام اسلامی است به شرطی که روز به روز ابتکارات بیشتری را به کار گرفته و برنامه‌ریزی کند.
وی بیان کرد: اگر برنامه‌های فرهنگی منظم باشد افرادی که آینده وارد جامعه می‌شوند برای جامعه سودمند خواهند بود. من بر خود وظیفه می‌دانم که هر روز به کمیته امداد کمک کنم.

 کمیته امداد سنگ بنایی برای یک مجموعه دینی و اسلامی باشد

رئیس کمیته امداد در ادامه سفر خود به استان قم به دیدار آیت‌الله سیدهاشم حسینی بوشهری رفت.

آیت‌الله حسینی بوشهری در این دیدار با تاکید بر اینکه کمیته امداد در شرایط سخت توانسته دست نیازمندان را بگیرد، گفت: همیشه مشتاقم که کمیته امداد سنگ بنایی برای یک مجموعه دینی و اسلامی باشد و از مددجویان گرفته تا نیروهای خدمت‌گذار به آنها، معرف چهره واقعی نظام اسلامی باشند.

نائب رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با تاکید بر اینکه دانش‌آموزان، دانشجویان و طلاب زیرپوشش کمیته امداد باید جزو نخبگان و افراد شاخص و نقش‌آفرینان کشور باشند، خاطرنشان کرد: شما در جای‌جای کشور نقش‌آفرین‌ هستید و می‌توانید با کارهای مدبرانه خود تاثیرگذار باشید.

وی با اشاره به شرایط نامطلوب اقتصادی کشور و محدودیت دولت برای حمایت از کمیته امداد گفت: با وجود شرایط اقتصادی شاهد کمک‌های چشم‌گیر مردمی هستیم و باید به سمتی برویم که کمیته امداد اگر بودجه‌ دولتی هم نداشت برنامه‌هایش با کمک‌های مردمی پیش برود.

 

 ایجاد اشتغال و درآمد پایدار برای مددجویان از ماموریت‌های ویژه کمیته امداد است

رئیس کمیته امداد نیز در این دیدارها با بیان اینکه به دنبال هوشمندسازی فرآیندهای امداد در کل کشور هستیم، تصریح کرد: در قم بالای 70 درصد سرپرستان خانواده‌های تحت حمایت کمیته امداد از بانوان هستند و به همین خاطر از مددکاران زن استفاده شده که در استان‌های دیگر هم در حال توسعه است.

رئیس کمیته امداد با اشاره به اجرای طرح «دوباره زندگی» گفت: در قالب این طرح بالغ بر 160 زوج که متارکه کرده بودند و فرزند داشتند به زندگی مشترک برگشتند و خدمات مشاوره‌ای و آموزشی و روانی هم به آنها ارائه می‌شود.

وی با تاکید بر اینکه امسال از محل مجموع منابع دولتی و اختصاصی کمیته امداد شش هزار میلیارد تومان بودجه برای تسهیلات قرض‌الحسنه اشتغال داریم، افزود: صندوق قرض الحسنه امداد ولایت هیچ سودی از تسهیلات خود دریافت نمی‌کند.

رئیس کمیته امداد با اشاره به حمایت‌های مراجع تقلید در کمک به سیل‌زدگان سراسر کشور اظهار کرد: تمام منازل تعمیری مددجویان به زودی تمام می‌شود و تا پایان امسال کل واحدهای احداثی تحویل خواهد شد.

وی با بیان اینکه خیر و احسان و نیکوکاری کار ارزشمندی است که کمیته امداد در این زمینه با حمایت مراجع، علما و ائمه جمعه و جماعات اقدامات خوبی داشته است اظهار کرد: مراکز نیکوکاری را در مساجد با عنوان مسجدمحوری با این نیت که کمک‌های مردم توسط اهل محل به نیازمندان داده شود، راه‌اندازی کرده‌ایم.

بختیاری با اشاره به اهمیت توانمندسازی مددجویان افزود: ایجاد اشتغال و درآمد پایدار برای مددجویان از ماموریت‌های ویژه کمیته امداد است که برای توانمندسازی سه پایه اساسی اشتغال‌زایی، ایجاد مسکن و فعالیت‌های فرهنگی را در نظر گرفته‌ایم و قم در این زمینه موفق بوده است. سهم استان قم سال گذشته ایجاد ایجاد 1300 شغل بوده که 1410 شغل ایجاد شده و امسال 1500 سهمیه اشتغال‌زایی در قم پیش‌بینی شده است.

وی با اشاره به انتظارات مقام معظم رهبری از مجموعه کمیته امداد اظهار کرد: کمیته امداد در مقوله توانمندسازی اگر کمک حوزه‌های علمیه نباشد به موفقیت کامل نخواهد رسید.

انتهای پیام


تعداد بازدید : ۱,۲۱۳
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید