جزییات خبر

سه شنبه / ۲۶ شهریور ۱۳۹۸ / ۱۸:۱۸
سرویس : قزوین
کد خبر : ۱۷۰۷۵۱
گزارشگر : ۸۰
معاون کمیته امداد استان قزوین:

اشتغال زایی محور کمک مالی به مددجویان است

(سه شنبه ۲۶ شهریور ۱۳۹۸) ۱۸:۱۸

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان قزوین گفت: رویکرد کمیته امداد امام (ره) منحصر به ارائه کمک مالی به خانواده های نیازمند نیست بلکه تلاش شده تا کمک مالی به صورت غیرمستقیم و از طریق ایجاد فرصت شغلی برای مددجو باشد تا با اتکا به توانایی هایی خود از چنگ فقر رها شود.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد؛ سید مرتضی دهقانی بیان کرد: کمیته امداد نقش پل ارتباطی میان نیازمندان و نیکوکاران دارد تا بتوانیم با استفاده از ظرفیت های مختلف جامعه، به رفع فقر و محرومیت بپردازیم.

وی ادامه داد: در حال حاضر حدود نیمی از جمعیت استان به صورت مستقیم با این نهاد ارتباط دارند و در قالب طرح های مختلف به نیازمندان مساعدت می کنند.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان قزوین اضافه کرد: رویکرد کمیته امداد امام (ره) منحصر به ارائه کمک مالی به خانواده های نیازمند نیست بلکه تلاش شده تا کمک مالی به صورت غیرمستقیم و از طریق ایجاد فرصت شغلی برای مددجو باشد تا با اتکا به توانایی هایی خود از چنگ فقر رها شود.

وی عنوان کرد: پرداخت تسهیلات اشتغال زایی برای مددجویان و آموزش های مبتنی بر نیاز و نظارت های پس از پرداخت تسهیلات اشتغال زایی در قالب سیاست توانمندسازی در حال اجراست.

دهقانی تصریح کرد: با توجه به اینکه برخی از مددجویان به لحاظ شرایط زندگی از قبیل سرپرستی فرزند و یا کهولت سن به خصوص در میان زنان سرپرست خانوار امکان حضور در بیرون از منزل برای کار را ندارند ، برای این عده از مددجویان فرصت های شغلی مانند نصب دستگاه تولید برق از طریق انرژی خورشیدی اجرا شده است.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان قزوین اعلام کرد: یکی دیگر از طرحهای اشتغال جدیدی که برای زنان سرپرست خانوار در حال اجرا است، موضوع تولید محصولات خشک شده سبزی و میوه با تحویل دستگاه های مرتبط به مددجویان است که براساس برنامه ریزی اولیه، در مرحله نخست 100 نفر از مددجویان در این زمینه مشغول به کار خواهند شد.

وی تأکید کرد: امروز ایجاد فرصت های شغلی مناسب برای خانواده های ولی نعمت تحت حمایت و توانمند سازی فکری ، فرهنگی و اقتصادی آنان، سیاست و اولویت برنامه های کمیته امداد استان قزوین است و به همین دلیل هم تلاش میکنیم تا بسترهای لازم برای ایجاد درآمد پایدار  برای مددجویان را فراهم کنیم.

دهقانی خاطرنشان کرد: علاوه بر اشتغال زایی مستقیم برای مددجویان بسته های تشویقی برای کارفرمایان نیز همچنان فعال است و کارفرمایان با بکارگیری هر یک از مددجویان در واحدهای تولید و خدماتی به مدت دو سال از پرداخت حق بیمه معاف شده و این حق بیمه از سوی این نهاد پرداخت می شود.

وی یادآورشد: سیاست توانمندسازی مددجویان در این نهاد رویکرد ارتقای زندگی مددجویان را دنبال می کند ولی تفاوت این سیاست با سیاست های گذشته اجرای حمایت های مختلف با رویکردی است که به حفظ عزت و شخصیت مددجو و کمک به نقش آفرینی اجتماعی و اقتصادی در جامعه منجر می شود.

انتهای پیام/

تعداد بازدید : ۱,۳۴۷
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید