جزییات خبر

چهارشنبه / ۶ شهریور ۱۳۹۸ / ۰۷:۵۳
سرویس : سیستان و بلوچستان
کد خبر : ۱۷۰۴۰۴
گزارشگر : ۹۱
مدیرکل کمیته امداد استان سیستان و بلوچستان اعلام کرد؛

افزایش سه برابری تسهیلات اشتغال‌زایی مددجویان سیستان و بلوچستان در سال 98

(چهارشنبه ۶ شهریور ۱۳۹۸) ۰۷:۵۳

مدیرکل کمیته امداد استان سیستان و بلوچستان گفت: اعتبار تسهیلات اشتغال‌زایی کمیته امداد استان سیستان و بلوچستان در سال جاری سه برابر افزایش یافت.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، سیدمهدی عبادی، مدیرکل کمیته امداد استان سیستان و بلوچستان در جلسه پیگیری اعتبارات تخصصی بند ب تبصره 16 قانون بودجه کشور ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدا و امام شهدا، گفت: از زحمات و همکاری های مدیرکل هدایت های شغلی دفتر مرکزی، معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری، مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی و تمام بانک‌های عامل در سطح استان سیستان و بلوچستان تقدیر و تشکر می‌کنم امید است با تعامل و همکاری گره گشایی بیشتر برای حرکت آینده شود.

وی افزود: سال‌گذشته چهار هزار و 500 طرح اشتغال برای مددجویان در زمینه های مختلف  اجرا شد که در واقع شش هزار و 700 فرصت شغلی با اعتبار 80 میلیون تومان ایجاد شده است.

مدیرکل کمیته امداد استان سیستان و بلوچستان با اشاره به اینکه اعتبار اشتغال‌زایی سال 98 سه برابر شده است، ادامه  داد:  تلاشی که توسط کمیته امداد امام (ره) انجام می‌شود یک تفاوت با بسیاری از پرداخت‌های وام اشتغال در سایر دستگاه‌ها دارد به طوری که یک فرآیندی برای ایجاد یک شغل توسط این نهاد تعریف شده است.

عبادی یادآور شد: در این رابطه با ارایه درخواست مددجو برای دریافت وام در چرخه وام قرار می‌گیرند و پس از استعداد سنجی مددجویان، برگزاری دوره‌های آموزشی فنی و حرفه‌ای در بخش‌های  مهارت‌آموزی، کارآفرینی و حرفه‌آموزی و همچنین نظارت های قبل، حین و بعد اجرای طرح انجام می‌شود.

وی اظهار کرد: به همین منظور رییس جمهور در روز کارگر از کمیته امداد به عنوان دستگاهی که توانسته موفق ایجاد اشتغال کند تشکر کردند و دلیل آن بیشتر فرآیند اجرای اشتغال، و نظارت‌های جدبی بوده که در نتیجه اگر شرایط اقتصادی ثابتی وجود داشته باشد حتما طرح خوب اجرا خواهد شد.

مدیرکل کمیته امداد استان سیستان و بلوچستان با بیان اینکه اعتبارات اشتغال‌زایی این نهاد در قالب بند ب تبصره 16، اعتبارات روستایی و امدادی است، گفت:  یکی از دلایل موفقیت کمیته امداد در ارائه تسهیلات ارتباط قوی این نهاد با بانک های عامل در سطح استان است به گونه ای که در راستای جذب اعتبارات اشتغال روستایی اگر همت بانک‌ها نبود پرداخت‌ها با متقاضیان انجام نشده بود.

عبادی ضمن تقدیر و تشکر از بانک های عامل در پرداخت تسهیلات اشتغال به مددجویان، افزود: نگاه حمایتی بانک ها در خصوص تضامین بانکی شرایط دریافت وام اشتغال تسهیل خواهد شد البته آمادگی داریم در کمیته امداد امام (ره) نهایت همکاری را با بانک ها داشته برای اینکه مشکل  این امر حل شود.

انتهای پیام

 

 


تعداد بازدید : ۷۴۸
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید