جزییات خبر

چهارشنبه / ۳۰ مرداد ۱۳۹۸ / ۱۰:۳۹
سرویس : ایلام
کد خبر : ۱۷۰۲۶۳
گزارشگر : ۱۰۰
در دومین همایش« ایده شو» مددجویان ایلام عنوان شد:

در زمینه اشتغال زایی نیازمند خلاقیت ها و ایده های نو هستیم/حمایت جدی کمیته امداد ایلام از کسب و کارهای نوین

(چهارشنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۸) ۱۰:۳۹

مدیرکل تعاون،کار و امور اجتماعی استان ایلام گفت: امروزه ورود به عرصه های اشتغال زایی نیازمند داشتن تخصص و زمینه سازی های علمی بوده و شرایط آن نسبت به گذشته تغییر کرده است.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد،مهندس شیرخانی در دومین همایش «ایده شو» که با محوریت شناسایی استعدادهای شغلی مددجویان تحصیل کرده کمیته امداد استان ایلام بیان کرد:به توجه به تغییرات پر سرعت در زمینه های کسب و کار و اشتغال،نیازمند خلاقیت ها و ایده های نو هستیم.
وی با اشاره به اینکه سیستم آموزشی فعلی کشور ما متناسب با نیازهای اشتغال زایی امروزی نیست گفت: هم آموزش و پرورش و هم آموزش عالی ما در این زمینه متناسب با شرایط پیچیده دنیای امروز نیازمند تحول و تغییر است.
شیرخانی ادامه داد: دنیای امروز می طلبد که دنبال خلاقیت و ایده های نو در زمینه های اشتغال زایی باشیم و در این زمینه نگاه و رفتارمان را نو و امروزی کنیم که در این زمینه اداره کل کار و امور اجتماعی استان ایلام از ایده های نوین و خلاقیت ها در زمینه اشتغال زایی حمایت خواهد کرد.
مدیرکل فنی و حرفه ای استان ایلام نیز در این همایش گفت: با توجه به اهمیتی که برای موضوع اشتغال و آموزش قائل هستیم امسال تاکنون سه همایش مرتبط با اشتغال و کسب و کار را در این استان برگزار کرده ایم.
جمشیدی زادی با عنوان اینکه این اداره کل از ایده های نو در زمینه های اشتغال و کارآفرینی حمایت خواهد کرد افزود: این اداره کل برای آن دسته از کارجویانی که مشکل فضای فیزیکی برای کسب و کار دارند فضای مناسب را در اختیار آنان قرار می دهد.
حمایت جدی کمیته امداد ایلام از کسب و کارهای نوین
معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان ایلام نیز در این همایش گفت: کمیته امداد چندین سال است که به صورت جدی و برنامه ریزی شده وارد عرصه ایجاد اشتغال برای مددجویان شده است.
 روح اله سلیمانی بیان کرد: با توجه به ورود جدی این نهاد به عرصه اشتغال ، سال گذشته حدود 20 درصد اشتغال زایی ایجاد شده در این استان توسط کمیته امداد صورت گرفته و چند سالی است که به عنوان دستگاه برتر در زمینه اشتغال معرفی می شود.
وی با اشاره به ضرورت کسب مهارت و خلاقیتهای نوین در زمینه کسب و کار، ادامه داد:توسعه پایدار و اشتغال سودآور نیازمند تقویت بخش خصوصی و حمایت از طرح های نوین مبتنی بر علوم و فنون روز است و افراد خلاق و ایده پرداز باید به دانش روز مسلط باشند.
معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان ایلام اشتغال غیر دولتی و خصوصی سازی را یکی از ضرورتها در زمینه اشتغال زایی عنوان کرد و گفت : رمز موفقیت کشورهای دارای اقتصاد قدرتمند اعتماد و حمایت دولت نسبت به بخش خصوصی و تلاش برای اجرای طرح های نوین سوداور است و به واقع اقتصاد دولتی شکننده و ضعیف است.
 وی تاکید کرد: ایده های مبنی بر علوم دانش بنیان و خلاقانه و پیاده سازی این طرح ها به واقع نوعی از اقتصاد مقاومتی و استفاده بهینه از فکر و امکانات در مسیر درست است.
سلیمانی با اشاره به حمایتهای جدی کمیته امداد در زمینه اشتغال زایی برای مددجویان گفت: این نهاد علاوه بر پرداخت تسهیلات مناسب قرض الحسنه به مددجویان متقاضی، ارائه مشاوره های  شغلی و برگزاری دوره های آموزشی مهارت آموزی به صورت رایگان را نیز در اولویت قرار داده که برگزاری دومین همایش ایده شو نشان دهنده عزم جدی کمیته امداد در این زمینه است. 
انتهای پیام
تعداد بازدید : ۵۶۱
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید