جزییات خبر

دوشنبه / ۱۴ مرداد ۱۳۹۸ / ۱۲:۲۰
سرویس : قزوین
کد خبر : ۱۷۰۰۰۷
گزارشگر : ۸۰
معاون کمیته امداد استان قزوین:

کارآفرینان از بسته حمایتی کمیته امداد بهره مند می شوند

(دوشنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۸) ۱۲:۲۰

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان قزوین گفت: کمیته امداد امام (ره) در راستای ایجاد اشتغال پایدار و توانمندسازی مددجویان، بسته حمایتی ویژه کارفرمایان و کارآفرینان به اجرا درآورده است و در سال رونق تولید نیز اجرای این طرح ادامه دارد.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد؛ سید مرتضی دهقانی سیاست توانمندسازی خانواده های تحت حمایت را راهبرد جدی کمیته امداد دانست و بیان کرد: توانمندسازی مددجویان تحت حمایت به عنوان تنها راه برون رفت آنان از چرخه فقر، همواره مورد توجه کمیته امداد امام خمینی (ره) بوده است.

وی ادامه داد: تاکید ویژه این نهاد بر توانمندسازی با محوریت اشتغال به عنوان اصلی ترین راه مبارزه با فقر منجر به شکل گیری و توسعه روش ها و فرایندهایی شده که گاهی نیزمنحصر به فرد بوده است.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان قزوین افزود: این مدل برخاسته از دستورات دینی و مبانی اعتقادی و مبتنی بر تجارب 32 ساله آن بوده و از سوی بسیاری از سازمان ها، موسسات و نهادهای داخلی و خارجی مورد توجه قرار گرفته است.

وی تصریح کرد: رویکردهای جدید این نهاد در بهبود و ارتقای شیوه های توانمندسازی از طریق ترویج فرهنگ کار، مهارت آموزی، کارآفرینی، کارانگیزی، توان افزایی و اشتغال کارمزدی، مبتنی شده است.

دهقانی خاطرنشان کرد: در صورتی که شرکت ها و موسسات ، مددجویان جویای کار تحت حمایت کمیته امداد را جذب کنند، سهم بیمه کار فرما، تا دو سال توسط کمیته امداد پرداخت می شود  که در سال نخست به صورت ۱۰۰ درصد و در سال دوم ۵۰ درصد آن پرداخت می شود.

وی در تشریح اجرای این طرح گفت: هدف از اجرای این طرح ایجاد انگیزه در کارفرمایان جهت بکارگیری مددجویان و فرزندان مددجویان جویای کار است از این رو کارفرمایان با بکارگیری مددجویان می توانند به ازای هر نفر، 20 میلیون تومان ، تا سقف 100 میلیون تومان تسهیلات قرض الحسنه دریافت کنند.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان قزوین عنوان کرد: : این حوزه  ارائه آموزش های فنی و حرفه ای به مددجویان را با هدف توسعه و ایجاد بستر مناسب برای اشتغال آنان، در اولویت برنامه های توانمندسازی خود قرارداده است.

وی  در ارتباط با نحوه برخورداری کارفرمایان از این طرح خاطرنشان کرد: کارفرمایان به منظور  بکارگیری مددجویان تحت حمایت و برخورداری از مزایای طرح پرداخت سهم بیمه کارفرما، به صورت حضوری به کمیته امداد مراجعه کنند.

دهقانی یادآورشد: ایجاد اشتغال، محور فعالیت های این نهاد است از این رو از طرح های ارائه شده برای اشتغال زایی مددجویان حمایت می کنیم چراکه بخش قابل توجهی از مددجویان دارای انگیزه و توانایی برای درآمدزایی هستند.

انتهای پیام/

تعداد بازدید : ۷۵۱
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید