دکمه موبایل منو

جزییات خبر

یکشنبه / ۶ مرداد ۱۳۹۸ / ۱۲:۳۵
سرویس : اردبیل
کد خبر : ۱۶۹۸۴۶
گزارشگر : ۹۲
در 4 ماهه سال‌جاری صورت گرفت:

بهره‌مندی 500 مددجوی اردبیلی از آموزش‌های فنی و تخصصی

(یکشنبه ۶ مرداد ۱۳۹۸) ۱۲:۳۵

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان اردبیل گفت: 500 نفر از مددجویان تحت حمایت در چهار ماهه نخست سال‌جاری با حضور در کارگاه‌های آموزشی، مهارت‌های فنی و تخصصی را فراگرفته‌اند.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، منصور سیفی با اشاره به اینکه 500 نفر از مددجویان تحت حمایت در چهار ماهه نخست سال‌جاری از آموزش‌های فنی و حرفه‌ای بهره‌مند شده‌اند، گفت: کارگاه‌های آموزشی فنی و تخصصی کمیته امداد بر اساس استعداد، علاقه و نیاز بازار کار برای مددجویان برگزار می‌شود تا آنها پس از فراگیری آموزش‌های لازم بتوانند شغل مورد نظر خود را ایجاد کنند.
وی با بیان اینکه آموزش‌های فنی و تخصصی با هدف توانمندسازی خانوار‌های تحت حمایت ارائه می‌شود، افزود: در حوزه اشتغال کمیته امداد، بحث برگزاری دوره‌های آموزشی با جدیت پیگیری می‌شود که با بهره‌گیری از اساتید مجرب و همکاری سازمان فنی و حرفه‌ای استان خدمات قابل توجهی به مددجویان ارائه می‌شود.
سیفی با اشاره به اینکه ایجاد اشتغال برای زنان سرپرست خانوار از مهم‌ترین برنامه‌های کمیته امداد استان اردبیل است تا با تکیه برتوانایی‌های خود به استقلال اقتصادی دست یابند، بیان کرد: مهارت آموزی مددجویان مسیر خوداتکایی آنها را برای ایجاد شغل مورد نظرشان هموار می‌کند که تلاش داریم با شناسایی فرصت‌های شغلی جدید و نوین فعالیت‌های گسترده‌تری در این امر به انجام رسانیم.
معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان اردبیل با اعلام اینکه پس از ارائه آموزش‌های لازم فنی و تخصصی به مددجویان آنها با دریافت تسهیلات اشتغال‌زایی می‌توانند وارد بازار کار شوند، گفت: آموزش صحیح و حرفه‌آموزی، شرط نخست برای ایجاد اشتغال پایدار است که کمیته امداد استان اردبیل با برگزاری دوره‌های تخصصی گام‌های موثری را برداشته است.
وی با اشاره به اینکه کارفرمایان و صاحبان مشاغل می‌توانند بابه کارگیری مددجویان آموزش دیده اردبیلی در مدت دو سال از 100 درصد حق بیمه سهم کارفرما بهره‌مند شوند، اعلام کرد: کمیته امداد با ارائه بسته‌های تشویقی به کارفرمایان می‌کوشد اشتغال پایدار و مناسبی را برای خانوار تحت حمایت ایجاد کند.
وی پرداخت تسهیلات قرض‌الحسنه به کارفرمایان را از دیگر بسته‌های تشویقی کمیته امداد استان اردبیل عنوان کرد و افزود: به ازای هر مددجو که توسط کارفرمایان در کارگاه‌های کوچک تولیدی به مدت سه سال به کار گرفته شوند، کمیته امداد استان اردبیل 50 میلیون تومان تسهیلات قرض‌الحسنه در اختیار صاحبان مشاغل قرار خواهد داد.
سیفی با بیان اینکه خودکفایی و استقلال اقتصادی خانوار تحت حمایت موجب می‌شود تا آنها از چرخه حمایتی خارج شده و سایر اقشار آسیب‌پذیر برای کمک‌رسانی تحت حمایت کمیته امداد قرار گیرند، گفت: از کارفرمایان خواستاریم تا با به کارگیری مددجویان تحت حمایت که آموزش‌های لازم فنی و تخصصی را فراگرفته‌اند، کمیته امداد استان اردبیل را بیش از پیش در توانمندسازی محرومان جامعه یاری کنند.
انتهای پیام

تعداد بازدید : ۳۶۶

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید