جزییات خبر

یکشنبه / ۳۰ تیر ۱۳۹۸ / ۱۰:۲۴
سرویس : سیستان و بلوچستان
کد خبر : ۱۶۹۷۲۸
گزارشگر : ۹۱

مددجوی کمیته امداد قهرمان رقابت‌های بوکس منطقه‌ای جنوب شرق کشور شد

(یکشنبه ۳۰ تیر ۱۳۹۸) ۱۰:۲۴

مددجوی کمیته امداد با کسب حکم قهرمانی مسابقات بوکس منطقه‌ای جنوب شرق کشور به مقام اول این رقابت ها دست یافت.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، عارف میربلوچ زهی سال 1379 در شهرستان خاش به دنیا آمد و از سال ۱۳۹۰ در رشته ورزشی بوکس فعالیت دارد.

هشت سال است بوکس کار می کند با مشاهده تمرین‌های سایر دوستان متوجه شد که انگار تمایل بیشتری به رشته ورزشی بوکس دارد و با سعی و تلاش فراوان خواست فنون را بوکس یاد بگیرد .

برای بوکسور شدن سختی های زیادتری را تحمل کرد اما به دلیل عشق و علاقه به این رشته ورزشی محرومیت و نبود امکانات نتواست مانع او شود.

این مددجوی موفق کمیته امداد شهرستان خاش با اشاره به علت شروع این فعالیت خاص گفت: در طول سال تحصیلی هم درس می خواندم و هم در کنار تحصیل بعدازظهرها به تمرین میرفتم البته پرداخت هزینه مسابقات سنگین بود.

وی افزود: من به رشته بوکس خیلی علاقه مند بودم با وجود اینکه وضعیت مالی خوبی نداشتم و  دوری از خانواده از مهمترین مشکلات قبل موفقیتم بود اما از همان دوران کودکی تمرینات آماتور سپس نیمه حرفه‌ای و بعد حرفه‌ای را شروع کردم.

میر بلوچ‌زهی ادامه داد: عامل اصلی موفقیت من راهنمایی‌های مادرام هستند که در این مسیر مانند مددکار بود.

این مددجوی موفق کمیته امداد شهرستان خاش اعلام کرد: همچنین مسیر موفقیت من این بود که شکست را تجربه در شکوفایی استعدادها میدانم و بیشتر تلاش میکردم تا پیشرفت کنم.

میر بلوچ‌زهی یادآور شد: در این رابطه سرما و گرما را تحمل وبه محل برگزاری تمرینات حرکت می‌کردم تا بتوانم در مسابقات آسیایی شرکت و برای کشورم افتخار افرینی بکنم.

وی گفت: امید است در سطح این شهرستان بتوانم باشگاهی راه‌اندازی کنم که همه جوان‌ها و نوجوانان علاقمند به این رشته ورزشی بتوانند به تمرین بپردازند و کمتر به آسیب‌های اجتماعی گرفتار شوند.

این مددجوی موفق کمیته امداد شهرستان خاش خطاب به جوانان گفت: توصیه من به همه هم سن و سالانم به ویژه جوانان این است که همواره تلاش کنند چرا که شرط رسیدن به موفقیت داشتن اراده قوی است بنابراین ناامید نشوند و به راه خود ادامه دهندکه با هر سختی آسانی هست.

میربلوچ زهی افزود: به نمایندگی از استان سیستان و بلوچستان در مسابقات بین المللی بهترین عملکرد را داشته و همچنین در مسابقات جنوب شرق کشور مقام اول را کسب کردم.

وی ادامه داد: ضروری است با  سرمایه‌گذاری و شناسایی جوانان با استعداد در عرصه ورزشی از آنها حمایت شود به طوری که توان بالقوه‌ای برای نخبه شدن و حضور در میادین ملی و بین‌المللی را دارند.

این مددجوی موفق کمیته امداد شهرستان خاش افزود: از مسئولان مربوط تقاضای کمک‌رسانی و حمایت کنند تا به اهدفمان برسیم و شناخته شویم  این درحالی است که چندین مرحله بخاطر نداشتن امکانات در مسابقات کشوری شرکت نکردم .

میر بلوچ‌زهی گفت: شهریورماه سال‌جاری اردوی تیم ملی به میزبانی استان زنجان برگزار می‌شود و شاید به خاطر مشکلات مالی شرکت نکردم اما امیدوارم مسئولان حمایت کنند تا ورزش قهرمانی را ادامه دهم.
 
انتهای پیام


تعداد بازدید : ۳۱۷
پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید