جزییات خبر

یکشنبه / ۱۶ تیر ۱۳۹۸ / ۱۰:۳۶
سرویس : خراسان جنوبی
کد خبر : ۱۶۹۴۸۱
گزارشگر : ۷۹

​بهره‌مندی 450 مددجوی خراسان جنوبی از آموزش‌های فنی و حرفه ای

(یکشنبه ۱۶ تیر ۱۳۹۸) ۱۰:۳۶

از ابتدای سال جاری در راستای توانمند سازی خانوارهای تحت حمایت 450 نفر از مددجویان تحت حمایت با معرفی به مراکز فنی و حرفه ای استان، از آموزش های تخصصی بهره مند و در رشته های مختلف مهارت کسب کرده اند.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، سید رضا حسینی، معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد خراسان جنوبی با اشاره به اینکه از ابتدای سال‌جاری 450 نفر از مددجویان تحت حمایت از آموزش‌های فنی و حرفه‌ای بهره‌مند شده‌اند، گفت: مهارت آموزی به مددجویانی که مستعد اشتغال هستند یکی از مهم‌ترین برنامه‌های کمیته امداد است تا زمینه‌های توانمندی و خوداتکایی آنان فراهم شود.
حسینی با اشاره به اینکه کمیته امداد با ارائه آموزش‌های لازم فنی و حرفه‌ای، مددجویان را از طریق موسسات کاریابی و شرکت‌های خدماتی به صورت مستقیم به کارفرمایان معرفی می‌کند تا مشغول به کار شوند، افزود: کمیته امداد همچنین از طریق پرداخت تسهیلات اشتغال و خودکفایی نیز برای آنان فرصت شغلی مناسب و پایدار ایجاد می‌کند.
وی به برگزاری  کارگاه‌های آموزشی بر اساس علاقه و استعداد مددجویان اشاره کرد و افزود: مددجویان پس از فراگیری مهارت‌های لازم می‌توانند شغل مورد نظر خود را ایجاد کرده و به استقلال اقتصادی دست یابند.
معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان گفت: اصولی ترین روش فقر زادیی از طریق آموزش ،مهارت آموزی ،توانمند سازی محرومین و ایجاد اشتغال برای آنهاست و برنامه کمیته امداد برای آموزش  مددجویان شامل نیاز سنجی شغلی مناطق، استعداد سنجی مددجویان و مشاوره و هدایت شغلی آنها، برگزاری دوره های آموزش کار آفرینی و آموزش فنی وحرفه ای به منظور ارتقای مهارت فنی  می باشد.
حسینی خاطر نشان کرد: از این تعداد 188 نفر در دوره های مقدماتی، 176 در پایدارسازی و توسعه، 86 نفر آموزش های مهارتی شرکت کردند.
انتهای پیام/

تعداد بازدید : ۳۷۶
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید