جزییات خبر

چهارشنبه / ۱۲ تیر ۱۳۹۸ / ۰۸:۱۴
سرویس : خراسان رضوی
کد خبر : ۱۶۹۴۱۱
گزارشگر : ۸۵

آمادگی کمیته امداد خراسان رضوی برای انجام فعالیت‌های مشترک با جهاد کشاورزی

(چهارشنبه ۱۲ تیر ۱۳۹۸) ۰۸:۱۴

مدیرکل کمیته امداد خراسان رضوی گفت: این نهاد آمادگی دارد تا در بخش‌های جمع آوری و جذب زکات و اجرای طرح‌های اشتغال با سازمان جهاد کشاورزی در استان همکاری‌های لازم را داشته باشد.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، حبیب الله آسوده در نشست مشترک با رئیس جهاد کشاورزی خراسان رضوی با اشاره به اینکه تاکنون یک کار منسجم بین این دو نهاد وجود نداشته است، گفت: رئیس اداره جهادکشاورزی در هر شهرستان به عنوان یکی از اعضای شورای زکات باید نسبت به جذب این فریضه الهی دغدغه مند باشد که این دغدغه مندی زمینه موفقیت هرچه بیشتر  در میزان جذب بالا ی زکات را فراهم می کند.
وی با اشاره به اینکه زکات جذب شده از هر منطقه در همان محل و با اولویت محرومان هزینه می شود، افزود: با همت همه جانبه و همراهی جهادکشاورزی در زمینه جذب زکات می توان در هر منطقه کارهای خوب و برجسته ای را در امور محرومان و عمرانی نیازمندان در منطقه داشت.
آسوده در بخش دیگری از سخنانش از آمادگی کمیته امداد استان در جهت پرداخت تسهیلات اشتغال در بخش کشاورزی منطبق با سیاست های جهاد کشاورزی گفت و افزود: در بخش کشاورزی تاکید بر نهادسازی و هدایت طرح های اشتغال به سمت و سوی تعاونی های تولیدکننده است که در این جهت از فارغ التحصیلان تحت حمایت کمیته امداد که افرادی سخت کوش و پرتلاش هستند، می توان در بخش مدیریت بهره برد.
وی بر تعاملات بیشتر با کارشناسان جهاد کشاورزی در جهت توانمندسازی خانواده های مددجو تاکید کرد و ادامه داد: بهره گیری از ظرفیت کار آفرینان مرتبط با بخش کشاورزی و هدایت های فنی در قالب راهبران شغلی و تشکیل شبکه های اشتغال خرد در بخش کشاورزی امری انکارناپذیر و لازم است.
مدیرکل کمیته امداد خراسان رضوی اظهار کرد: کمیته امداد آمادگی دارد تا جهت اجرای طرح های دانش بنیان در بخش کشاورزی، توسعه طرح های دامپروری و سایر طرح ها در بخش کشاورزی با هدف کمک به امنیت غذایی با جهادکشاورزی همکاری لازم را داشته باشد.
 همچنین در این نشست رئیس جهاد کشاورزی خراسان رضوی به ایجاد ارتباط موثر با مودیان زکات پرداخت و اعلام کرد: با استفاده از شیوه های ارتباطی باید با مودیان زکات در هر منطقه ارتباط برقرار کرد تا در مواقع لازم و ضروری به منظور کمک به نیازمندان منطقه و رفع نیازهای اساسی آنها از خدمات به نفع نیازمندان بهره گرفت.
محمدرضا اورانی از جایگزینی فعالیت های نهادسازی به جای ساختارهای اداری گفت و افزود: در واقع برای جذب هرچه بیشتر زکات و ترویج این فرهنگ خیر، باید کار در تشکیلات اداری و کاغذبازی را به سمت کارهای جهادی و خودجوش هدایت کرد.
وی از دبیرخانه شورای زکات خراسان رضوی خواست تا آمار زکات های جذب شده در پنج سال اخیر را به تفکیک شهرستان، نوع محصول و میزان پرداخت ارائه دهند و بیان کرد: با تحلیل این موضوعات می توان برای جذب زکات و تولید محصولات کشاورزی برای امسال و سال آینده هدف گذاری های مشخصی را برنامه ریزی کرد.
رئیس جهاد کشاورزی خراسان رضوی بر برنامه محور بودن زکات تاکید کرد و ادامه داد: در این بخش باید مردم و تشکل های مردمی را پای کار آورد و برای ارائه خدمت به صورت شبکه ای باید مقوله تامین نیروی انسانی را مدنظر داشت.
اورانی اعلام آمادگی کرد تا در جهت اجرای گلخانه‌های کوچک با متراژ ۳۰۰ مترمربع در قالب شرکت تعاونی گلخانه داران کوچک با کمیته امداد همکاری کند.

انتهای پیام

تعداد بازدید : ۵۷۲
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید