جزییات خبر

یکشنبه / ۲ تیر ۱۳۹۸ / ۰۸:۰۹
سرویس : خراسان شمالی
کد خبر : ۱۶۹۱۹۶
گزارشگر : ۷۸

اجرای نظام راهبری شغلی توسط کمیته امداد خراسان شمالی

(یکشنبه ۲ تیر ۱۳۹۸) ۰۸:۰۹

مدیرکل کمیته امداد استان خراسان شمالی از اجرای طرح نظام راهبران شغلی در استان خبر داد و گفت: این طرح یک الگوی کارآفرین‌محور است که در این الگو افراد بیکار به کارآفرینان معرفی می‌شوند تا برای آن‌ها شغل ایجاد کنند.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، مجید الهی راد، طرح راهبران شغلی را الگوی کارآفرین محور برشمرد که طی آن تعدادی از افراد بیکار به کارآفرینان معرفی می‌شوند تا برای آن‌ها شغل ایجاد شود، افزود: در این طرح راهبران شغلی همه مراحل ایجاد اشتغال از جمله شناسایی و استعدادسنجی، مشاوره، انتخاب طرح، پیگیری وصول و پرداخت تسهیلات، اجرای طرح و در نهایت بازاریابی محصولات را بر عهده می‌گیرند.
وی یاد آور شد: کمیته امداد برای اجرای این طرح در بخش‌های گیاهان دارویی، صنایع‌دستی، فرش و سنگ‌های قیمتی در حال برنامه‌ریزی است.
مدیرکل کمیته امداد خراسان شمالی اضافه کرد: در قالب اجرای این طرح کارآفرین‌های موفق شناسایی می شوند و در قالب یک زنجیره شغلی رهبری چند مددجوی جویای کار را برعهده می گیرند.
وی به مزایای این طرح برای کار آفرینان نیز اشاره و تصریح کرد: در این شرایط خود کارآفرین نیز می تواند در زمینه تامین مواد اولیه و یا دریافت کارمزد در مقابل مشاروه  و بازاریابی از مزایای این طرح بهره مند شوند.
الهی راد توانمندسازی اقتصادی خانوارهای تحت حمایت از طریق توسعه فرصت‌های شغلی را راهبرد اساسی این نهاد برشمرد وافزود: استعدادیابی جامعه هدف، آموزش افراد واجد شرایط در رشته‌های مختلف، ارائه مشاوره‌های شغلی و پرداخت تسهیلات برای اجرای طرح از مهم‌ترین برنامه‌های حوزه اشتغال کمیته امداد است.
وی نظارت مستمر بر اجرای طرح و ارائه آموزش‌های تکمیلی، کاریابی برای مددجویان و بیمه اجتماعی مجریان طرح‌های اشتغال فعال را از دیگر برنامه‌های این نهاد عنوان و بیان کرد: نظام راهبری شغلی راهبرد جدید کمیته امداد به منظور ایجاد اشتغال برای مددجویان تحت حمایت است.


انتهای پیام

تعداد بازدید : ۳۱۵
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید