جزییات خبر

سه شنبه / ۲۱ خرداد ۱۳۹۸ / ۱۴:۲۵
سرویس : لرستان
کد خبر : ۱۶۸۹۹۱
گزارشگر : ۱۰۲

تولید 189 تخته فرش و صنایع دستی توسط مددجویان کمیته امداد لرستان

(سه شنبه ۲۱ خرداد ۱۳۹۸) ۱۴:۲۵

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد لرستان از تولید 189 تخته فرش، جاجیم، تابلو فرش وگلیم توسط مدد جویان تحت پوشش این نهاد به متراژ 300 متر مربع خبر داد.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، امین اله کردعلیوند، معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان لرستان با اشاره به اجرای طرح های مشاغل خانگی گفت: زنان سرپرست خانوار در کنار دریافت خدمات حمایتی و کمک معیشت از تسهیلات آسان و قرض الحسنه بهره مند می شوند.

وی به آموزش فنی وتخصصی به مددجویان مستعد اشاره کرد وافزود: شناسایی و خدمات مشاوره شغلی و آموزش های تخصصی این نهاد به صورت رایگان به مددجویان ارائه می شود.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد به خرید تضمینی صنایع دستی تولیدی مددجویان اشاره کرد و گفت: بر اساس تصمیم معاون اشتغال و خودکفایی این نهاد محصولات بافته شده توسط شرکت صنعت آفرینان امداد در مرکز به نرخ کارشناسی خرید و به بازار فروش عرضه می شود.

وی با اشاره به تولید 189 تخته فرش، گلیم، جاجیم وتابلو فرش توسط 30 نفر از مجریان طرح خود اشتغالی زنان سرپرست خانوار گفت: این محصولات به متراژ 300 متر مربع و ارزش 650 میلیون تومان است.

وی افزود: با حمایت کمیته امداد 300 طرح خوداشتغالی در زمینه فرش بافی، گلیم، تابلو فرش با دریافت تسهیلات ارزان قیمت فعالیت می کنند.

انتهای خبر

تعداد بازدید : ۸۲۱
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید