جزییات خبر

سه شنبه / ۲۱ خرداد ۱۳۹۸ / ۰۸:۰۵
سرویس : ایلام
کد خبر : ۱۶۸۹۶۷
گزارشگر : ۱۰۰
قائم مقام کمیته امداد استان ایلام:

ایجاد 6 هزار فرصت شغلی برای مددجویان ایلامی در سال جاری

(سه شنبه ۲۱ خرداد ۱۳۹۸) ۰۸:۰۵

قائم مقام کمیته امداد استان ایلام از ایجاد شش هزار فرصت شغلی برای مددجویان جویای کار این نهاد در سال جاری خبر داد.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، رمضان دستیاری در همایش مهارتهای ایده پردازی مددجویان جویای کار این نهاد که با همکاری  شرکت هزاره سوم زاگرس و چند سازمان دیگر در محل پارک علم و فناوری ایلام برگزار شد با ارائه گزارشی از فعالیتهای اشتغال زایی کمیته امداد استان ایلام گفت:برای ایجاد این تعداد شغل بیش از هزار و 680 میلیارد ریال اعتبار در نظر گرفته شده است.
وی به فعالیتهای اشتغال زایی این نهاد در دهه های گذشته اشاره کرد و گفت: در طول 40 سال گذشته حدود 43 هزار فرصت شغلی برای نیازمندان این استان ایجاد شده است.
دستیاری با عنوان اینکه برای ایجاد این تعداد فرصت شغلی بیش از سه هزار میلیارد ریال هزینه شده است گفت: در این مدت حدود 14 هزار خانوار نیز از طریق ایجاد شغل به توانمندی رسیده و از چرخه حمایتی کمیته امداد خارج شده اند.
قائم مقام کمیته امداد استان ایلام به عملکرد این نهاد در سال گذشته اشاره کرد و گفت: در این مدت نیز بیش از دو هزار و 550 طرح اشتغال زایی راه اندازی و از طریق آن برای بیش از سه هزار نفر شغل ایجاد شده است و در این زمینه نیز 560 میلیارد ریال اعتبار هزینه شده است.
دستیاری افزود: کمیته امداد اگرچه که وظیفه اصلی آن اشتغال زایی نیست اما این نهاد در استان ایلام در طول چند سال گذشته همواره به عنوان دستگاه موفق اشتغال زایی و دستگاه برگزیده و برتر استان در زمینه اشتغال معرفی شده است.
وی با اشاره به اینکه توانمند سازی مددجویان و ایجاد شغل برای آنان یکی از رسالتهای اصلی این نهاد است افزود: این نهاد محدودیتی در زمینه اعتبارات شغلی نداشته و آندسته از مددجویانی که متقاضی ایجاد شغل باشند حمایت شده و تسهیلات مورد نیاز به آنان پرداخت می شود.
مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان ایلام نیز در این همایش بیان کرد:اشتغال آفرینی امروز یک رسالت مهم برای دستگاههای اجرایی است و وزارت ارتباطات و فناوری با اینکه مسئولیتی در زمینه اشتغال ندارد اما به این عرصه ورود پیدا کرده است.
عباس بیرامی افزود: به همین خاطر این وزارتخانه امسال برای ایجاد 100 هزار فرصت شغلی برنامه ریزی کرده است.
انتهای پیام

تعداد بازدید : ۳۰۸
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید