جزییات خبر

دوشنبه / ۱۹ فروردین ۱۳۹۸ / ۱۰:۵۶
سرویس : مازندران
کد خبر : ۱۶۷۶۵۰
گزارشگر : ۱۰۵
مدیر کل کمیته امداد مازندران خبر داد:

خسارات سیل به 723 خانوار مددجوی مازندرانی

(دوشنبه ۱۹ فروردین ۱۳۹۸) ۱۰:۵۶

مدیر کل کمیته امداد مازندران در حاشیه مراسم کلنگ‌زنی ساخت مسکن مددجویی در سیمرغ گفت: تاکنون 723 خانوار مددجو از سیل اخیر در مازندران دچار خسارت شده‌اند.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، رضا نوروزی، مدیر کل کمیته امداد مازندران افزود: این خسارات در بخش های تخریب مسکن، تعمیر کلی و جزیی منازل مددجویی، آسیب لوازم زندگی مانند فرش، موکت، یخچال، اجاق گاز، ظروف، تلویزیون و... بوده است.

وی افزود: تاکنون ساخت حداقل ۱۰ واحد مسکن مددجویان در استان آغاز شده است و امیدواریم بتوانیم تا شش ماه آینده مسکن مددجویان تکمیل و به آنها تحویل دهیم.

وی با بیان اینکه در سیل اخیر تاکنون به 145 طرح اشتغال مددجویی به ارزش یک میلیارد و 150 میلیون تومان آسیب وارد شد، اظهار کرد: مشاغلی مانند دامپروری، کشاورزی، خدماتی دچار خسارت شدند.

نوروزی با اشاره به اینکه برخی از طرح های اشتغال مشمول بیمه حوادث بوده اند، افزود: با هماهنگی انجام شده افراد خسارت دیده به جهاد کشاورزی و فرمانداری ها معرفی می شوند تا نسبت به دریافت خسارت وارده از محل اعتبارات پیش بینی شده بهره مند شوند.

مدیر کل کمیته امداد مازندران افزود: همچنین برای نوسازی و خرید تجهیزات و مواد اولیه طرح های خسارت دیده وام قرض الحسنه پرداخت می شود .

وی گفت: با استفاده از منابع تخصیص یافته از سوی کمیته امداد ، کمک های خیران لوازم ضروری منزل نیازمندان و مددجویان آسیب دیده در سیل اخیر تهیه و به آنها تحویل داده می شود.

نوروزی تصریح کرد: تسهیلات وام قرض الحسنه تا سقف پنج میلیون تومان به مددجویان مناطق سیل زده استان پرداخت خواهد شد.

مدیر کل کمیته امداد مازندران تصریح کرد: دعوت از گروهای جهادی برای بازسازی منازل مسکونی مددجویان آسیب دیده،توزیع سبد غذایی بین مددجویان خسارت دیده، اعزام مشاوران و مددکاران برای کاهش آلام خانواده های دچار آسیب از سیل، بازدید و حضور مسئولان کشوری و استانی در مناطق سیل‌زده و و دلجویی از مددجویان آسیب دیده، هما هنگی با دستگاه‌های اجرایی مانند بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، هلال احمر، نیروی مقاومت بسیج و... در راستای بهره مندی مددجویان از ظرفیت‌های امدادی آن دستگاه‌ها، حضور کارشناسان بیمه تجارت نو در محل حادثه و برآورد خسارت وارد شده به مددجویان از جمله اقدامات انجام شده از سوی کمیته امداد استان برای مددجویان در مناطق سیل زده بوده است.

نوروزی با تقدیر از همراهی مردم نیک اندیش در راستای خدمت رسانی مطلوب به مددجویان حادثه دیده سیل اخیر گفت: مازندرانی ها تاکنون یک میلیارد تومان به مددجویان مناطق آسیب دیده از سیل به صورت نقدی و عمدتا غیر نقدی کمک کردند.

وی با بیان اینکه مازندرانی های نیکوکار همواره در راستای خدمت رسانی به محرومان و نیازمندان پیشتاز هستند، افزود: مردم نوعدوست استان می توانند برای کمک به مددجویان خسارت دیده سیل اخیر از طریق تلفن همراه با شماره گیری #99*011*8877* مراحم نقدی خود را پرداخت و یا به شماره کارت 6037691990036154 نزد بانک صادرات واریز کرده و همچنین می توانند با مراجعه به پایگاه های جمع آوری کمک ها و یا به ادارات کمیته امداد شهرستانها کمک های خود را اهدا کنند.

انتهای پیام

 

تعداد بازدید : ۵۴۰
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید