دکمه موبایل منو

جزییات خبر

شنبه / ۱۵ دی ۱۳۹۷ / ۰۹:۴۳
سرویس : مازندران
کد خبر : ۱۶۶۰۱۰
گزارشگر : ۱۰۵

توسعه طرح نوغانداری برای مددجویان مازندرانی

(شنبه ۱۵ دی ۱۳۹۷) ۰۹:۴۳

طرح نوغانداری در مناطق بندپی بابل، بابلکنار، لفور سوادکوه شمالی و بابل برای مددجویان تحت حمایت اجرا می‌شود.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، سیدعلی اصغر رضایی طالشی، معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد مازندران گفت: طی تفاهم‌نامه ایجاد شده با سازمان جهاد کشاورزی، طرح نوغانداری برای اشتغال مددجویان در استان توسعه می‌یابد.

وی افزود: طرح نوغانداری با هدف توسعه اشتغال و کسب درآمد جانبی خانوارهای روستایی در بین مدجویان در مناطق بندپی بابل، بابلکنار، لفور سوادکوه شمالی اجرا می‌شود و توسعه و کشت توتستان‌های این مناطق نیز در دستور کار قرار دارد.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد مازندران تصریح کرد: جلسات هماهنگی به منظور استعداد سنجی و شناسایی و معرفی مددجویان مستعد و علاقمند اجرای طرح نوغانداری با بهره گیری از ظرفیت‌های آموزشی جهاد کشاورزی در راستای ارتقای مهارت مجریان این طرح در حال انجام است.

وی پرورش گل و گیاهان دارویی و کشت در اراضی شیبدار را از دیگر طرح‌های کمیته امداد مازندران برای مددجویان برشمرد و گفت: اجرای طرح‌های اشتغال زمینه خودکفایی بسیاری از مددجویان را فراهم می کند.

معاون اشتغال وخودکفایی کمیته امداد مازندران با بیان اینکه ارتباطات بین مشاغل پایین دستی و بالادستی از جمله طرح‌های این نهاد است، افزود: 1356 مددجو از طریق سامانه کارا، برای دریافت تسهیلات اشتغال ثبت نام کردند که از این تعداد پرونده 1153 نفر در دست بررسی است.

رضایی با بیان اینکه توانمندسازی و پایدارسازی مددجویان تحت حمایت یکی از اهداف اصلی کمیته امداد است، گفت: با اجرای طرح‌های اشتغال، آموزش آن زمینه خودکفا شدن و خروج مددجویان از چرخه حمایتی این نهاد مهیا شود.

انتهای پیام

تعداد بازدید : ۱,۳۶۲

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید