دکمه موبایل منو

جزییات خبر

چهارشنبه / ۵ دی ۱۳۹۷ / ۰۹:۴۱
سرویس : مازندران
کد خبر : ۱۶۵۸۳۴
گزارشگر : ۱۰۵
معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امدادمازندران مطرح کرد

ارائه خدمات مشاوره وراهنمایی به 5300مددجو

(چهارشنبه ۵ دی ۱۳۹۷) ۰۹:۴۱

به پنج هزارو 300مددجوی تحت حمایت کمیته امداد مازندران خدمات مشاوره وراهنمایی از از ابتدای سالجاری تاکنون ارائه شد.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، محمدکوچکی، معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد مازندران گفت:مشاوره تخصصی می تواند با تغییر سبک زندگی وبهبود شرایط روانی، نقشی مهمی در توانمند سازی مددجویان ایفا کند.

وی با بیان اینکه 59 درصد از مددجویان استان را زنان سرپرست خانوار تشکیل می دهند، افزود:برنامه های ویژه ای در زمینه توانمند سازی فرهنگی، فکری، اقتصادی واجتماعی توسط مشاوران به این افراد ارائه می شود.

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد مازندران با اشاره به اینکه به پنج هزار و 300مددجوی تحت حمایت در استان خدمات مشاوره و راهنمایی از ابتدای سالجاری تاکنون ارائه شد،تصریح کرد:هزار و 209 نفر از زنان سرپرست خانوار در بخش های فرزند پروری تک والدینی، مدیریت اقتصادی، شاد زیستن، مهارت های زندگی، پیشگیری از آسیب های اجتماعی، از خدمات مشاوره و راهنمایی گروهی بهره مند شدند.

وی با بیان اینکه بازسازی و بهبود زندگی زناشویی یکی دیگر از اقدامات مهم مشاورین کمیته امداد مازندران است، افزود: زمینه ازدواج مجدد برای 134نفر از زنان مطلقه سرپرست خانوار فراهم شد و 31نفر از افرادِ در شرف طلاق و متارکه بازگشت به زندگی قبلی داشته اند.

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد مازندران با اشاره به ارائه خدمات مشاوره به 56 دانش آموز دارایِ اُفت تحصیلی ، تصریح کرد:24دانش آموز ترک تحصیل کرده با پیگیری مشاورین، ادامه تحصیل می دهند.

وی خاطر نشان کرد: علاوه بر بهره مندی از ظرفیت کارشناسان مشاوره، در کمیته امداد شهرستانها با 47کلینیک روانشناختی قرارداد همکاری منعقد شد و 921مددجو از خدمات روان درمانی کلینیک های تخصصی برخوردار شدند.

کوچکی گفت:76 هزار و 615 خانواردر مازندران تحت حمایت کمیته امداد قرار دارند و از خدمات این نهاد بهره مند هستند.

تعداد بازدید : ۳۳۸

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید