دکمه موبایل منو

جزییات خبر

چهارشنبه / ۴ مهر ۱۳۹۷ / ۰۸:۴۸
سرویس : مازندران
کد خبر : ۱۶۴۲۱۶
گزارشگر : ۱۰۵
قائم‌مقام کمیته امداد استان مازندران خبر داد

کمک بیش از 7 میلیارد تومانی مازندرانی ها به مراکز نیکوکاری

(چهارشنبه ۴ مهر ۱۳۹۷) ۰۸:۴۸

کمک‌های مردم مازندران به مراکز نیکوکاری در شش‌ماهه نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل 25 درصد رشد داشته است.


قائم‌مقام کمیته امداد مازندران از کمک‌های مردم استان به مراکز نیکوکاری گزارشی ارائه کرد.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، ناصر اسکندری قائم‌مقام کمیته امداد مازندران بابیان اینکه 43 مرکز نیکوکاری در مازندران وجود دارد، گفت: رویکرد ایجاد مراکز نیکوکاری واگذاری امور مردم به مردم است.

وی با اشاره به کمک‌های مردم مازندران به مراکز نیکوکاری افزود: مردم خیّر استان در شش‌ماهه نخست سال جاری هفت میلیارد و 180 میلیون تومان به این مراکز کمک کردند.

قائم‌مقام کمیته امداد مازندران بابیان اینکه کمک‌های مردم استان به مراکز نیکوکاری در شش‌ماهه نخست امسال نسبت به مدت مشابه 25 درصد رشد داشته است، ادامه داد: تسریع در ارائه خدمات به نیازمندان، رفع فقر و محرومیت و کاهش نابرابری‌های اجتماعی، واگذاری امور مردم به مردم با محوریت مساجد محل از اهداف ایجاد مراکز نیکوکاری است.

وی با اشاره اینکه از 43 مرکز نیکوکاری فعال در مازندران 16 مرکز در مساجد محله و 27 مرکز دیگر در سایر اماکن فعالیت دارند، افزود: مراکز نیکوکاری به‌عنوان واحدی مردمی و خودگردان، دارای ترکیب هیئت عامل است که اعضای آن به‌صورت افتخاری در سطح محلات، روستاها با تمرکز بر مساجد و با محوریت مسجد محله فعالیت می‌کنند.

قائم‌مقام کمیته امداد مازندران گفت: برگزاری دورهای آموزشی برای دانش آموزان، نوعروسان، خانواده‌های نیازمند، توزیع سبد غذایی بین محرومان محدوده فعالیت این مراکز، مساعدت در بخش عمران ساختمان، پرداخت کمک‌هزینه‌های درمانی ازجمله فعالیت‌های مراکز نیکوکاری مازندران است.

اسکندری با تقدیر از همراهی مردم نیکوکار مازندران با کمیته امداد افزود: دفاتر کمیته امداد سراسر استان آمادگی دارند تا با معتمدان محله‌ها و افراد خیّرهر شهرستان برای ایجاد مراکز نیکوکاری با محوریت مسجد و یا محله همکاری کنند.

انتهای پیام


تعداد بازدید : ۵۱۳

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید