دکمه موبایل منو

جزییات خبر

چهارشنبه / ۲۴ مرداد ۱۳۹۷ / ۱۱:۰۰
سرویس : مازندران
کد خبر : ۱۶۳۴۹۸
گزارشگر : ۱۰۵
مدیرکل حرفه‌آموزی و کاریابی کمیته امداد خبر داد

پرداخت تسهیلات اشتغال به ۲۰۵ هزار مددجو در سال ۹۷

(چهارشنبه ۲۴ مرداد ۱۳۹۷) ۱۱:۰۰

۲۵۰ هزار مددجو از آموزش‌های مهارت‌های فنی و حرفه‌ای منجر به ایجاد اشتغال، پایدارسازی طرح‌های جاری، آموزش مقدماتی در سال جاری بهره‌مند می‌شوند.

مدیرکل حرفه آموزی و کاریابی کمیته امداد در جمع کارشناسان و ناظران فنی دفتر استان مازندران از عملکرد این نهاد گزارش داد.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، مهر علی حق‌گویان، مدیرکل حرفه آموزی و کاریابی کمیته امداد گفت: وام اشتغال به ۲۰۵ هزار نفر از مددجویان تحت حمایت طی سال جاری پرداخت می‌شود.

وی افزود: ۲۵۰ هزار مددجو از آموزش‌های مهارت‌های فنی و حرفه‌ای منجر به ایجاد اشتغال، پایدارسازی طرح‌های جاری، آموزش مقدماتی درسال جاری بهره‌مند می‌شوند.

مدیرکل حرفه‌آموزی و کاریابی کمیته امداد، با اشاره به بسته‌های تشویقی به بنگاه‌های اقتصادی ادامه داد: بنگاه‌هایی که از مددجویان کمیته امداد به‌کارگیری کنند، می‌توانند از بسته‌های تشویقی این نهاد در سال جاری بهره‌مند شوند.

وی با اشاره به اینکه بنگاه‌ها به ازای به‌کارگیری هر مددجو می‌توانند ۲۰ میلیون تومان تسهیلات دریافت کنند گفت: سقف این تسهیلات  ۱۰۰ میلیون تومان ( به کارگیری پنج نفر) است.همچنین کمیته امداد متعهد می‌شود حق بیمه سهم کارفرما را به مدت دو سال متوالی پرداخت کند.

 گفت: چنانچه افراد به کار گرفته‌شده در حین اجرای کار در این بنگاه‌ها به آموزش نیاز داشته باشند، کمیته امداد نسبت به برگزاری آموزش‌ها و پرداخت هزینه‌های آن کمک می‌کند.

وی با اشاره به اینکه سال گذشته ۱۵۲ هزار فرصت شغلی برای مددجویان تحت حمایت ایجادشده است افزود: ۲۹۵ هزار مددجو سال گذشته از آموزش‌های مهارت‌آموزی بهره‌مند شدند.

انتهای پیام 


تعداد بازدید : ۳۶۵

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید