دکمه موبایل منو

جزییات خبر

سه شنبه / ۱۲ تیر ۱۳۹۷ / ۰۶:۳۶
سرویس : مازندران
کد خبر : ۱۶۲۷۳۰
گزارشگر : ۱۰۵
مددجوی کارآفرین مازنی لحظات ناب عاشقی را ثبت می‌کند

مبارزه با ناملایمات زندگی تا رسیدن به خوداتکایی

(سه شنبه ۱۲ تیر ۱۳۹۷) ۰۶:۳۶

یکی از مددجویان کمیته امداد مازندران با دریافت وام اشتغال از این نهاد و ایجاد کارآفرینی توانست سه نفر دیگر را هم کنار خود مشغول به کار کند.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، خانم میری بابیان اینکه در فراز و نشیب زندگی و مبارزه با سختی‌ها و مشکلات هم‌اکنون به‌عنوان یک بانوی موفق شناخته‌شده است، گفت: در سن 18 سالگی با مردی زحمتکش و ماهیگیر ازدواج کردم و حاصل این زندگی مشترک پسری شد که باوجود او طراوت و شادابی را چند برابر احساس می‌کردیم.

این بانوی کارآفرین با اشاره به اینکه طی یک سال زندگی مشترک همه‌چیز طبق روال عادی، ساده و بی‌ریا پیش می‌رفت، افزود: روزی که همسرم برای صید به دریا رفت را هیچ‌گاه فراموش نمی‌کنم؛ آن روز از همه جای خانه بوی جدایی و نبودن استشمام می‌شد؛ همسرم برای کسب روزی حلال به دریا رفت ولی چه رفتن بی‌بازگشتی! هیچ‌کداممان نمی‌دانستیم که این آخرین دیدار بین ما است.

وی ادامه داد: همسرم رفت درحالی‌که قرار بود تا چند روز دیگر در خانه‌مان جشنی به پا شود از شور عشق باهم بودن، اما نمی‌دانستم که روزگار روی خوشش را از ما برمی‌دارد وآتش جدایی به جان زندگی‌مان می‌اندازد.

این بانوی کارآفرین مازندرانی بابیان اینکه تا هفت روز از همسرش هیچ خبری نداشت، گفت: هرروز صبح، کارم این بود که به سمت دریا بروم باخدا راز و نیاز کنم تا شاید نشانه‌ای از همسرم بیابم که ناگهان در کمال ناباوری پیکر بی‌جان همسرم را دیدم، کسی را درمقابلم دیدم که آرام بر روی آب شناور بود؛ باورش برایم سخت بود کسی که این‌همه در تلاطم بود حالا خودش در میان امواج متلاطم دریا این‌گونه تسلیم‌شده باشد. با دیدن این صحنه از اعماق وجودم فریاد کشیدم آن‌چنان‌که ناله‌هایم در میان موج‌های خروشان دریا به‌وضوح شنیده می‌شد.

وی افزود: سه سال را با مشقّت در غم از دست دادن همسرم گذراندم، شب و روزم گریستن برای مردی بود که قول داده بود همراهم باشد ولی حالا نیست. زندگی به‌دشواری برایم می‌گذشت در میان جمع بودم و دلم جای دیگر بود و فقط وجود پسرم به من توان ایستادگی و تحمل می‌داد.

بانوی پرتلاش مازندرانی بابیان اینکه مدتی پس‌ازاین ماجراها تصمیم گرفت کار کند و روی پای خودش بایستد، گفت: دست به کارشدم ازآنجایی‌که با فیلم‌برداری آشنایی داشتم تصمیم گرفتم تا با اجاره کردن یک دستگاه دوربین به فیلم‌برداری از مجالس بپردازم، باوجوداینکه تازه‌کار بودم ولی خوب پیش می‌رفتم تا اینکه کم‌کم در کارم جا افتادم و حالا دیگر همه مرا می‌شناختند.

وی ادامه داد: تمایل داشتم که لوازم کار برای خودم باشد تا دیگر مجبور نباشم که مبلغ اجاره دستگاه را بپردازم. باراهنمایی اطرافیان به کمیته امداد مراجعه کردم و پس از گفت‌وگو با مددکاران و مشاوره آن‌ها 20 میلیون تومان تسهیلات دریافت کردم. با دریافت وام حس خوداتکایی در وجودم پدیدار شد و با اشتیاق توانستم ملزومات کارم را تهیه‌کرده و با تلاش و امید بیش‌ازپیش کسب‌وکارم را رونق دهم.

کارآفرین نمونه مازندرانی گفت: دریافت این وام تغییر عجیبی در زندگی‌ام به وجود آورد و توانستم بیشتر از گذشته و مستحکم‌تر بر مشکلات غلبه کنم؛ برای مردم شهرم الگو شدم و دیگران برای اینکه بتوانند بر سختی‌ها فائق آیند به سراغ من می‌آمدند باراهنمایی‌های لازم به زندگی امیدوار می‌شدند.

وی ادامه داد: مدتی از  فعالیتم گذشت تا اینکه بازار کارم روند صعودی به خود گرفت؛بنابراین سه نفر دیگر را نزد خودم مشغول به کارکردم تا آن‌ها نیز نانی به سفره خانواده خویش ببرند، کسب‌وکارم بسیار خوب بود و توانستم با درآمدی که داشتم صاحب‌خانه شوم. برای راحتی انجام کاربا دستمزدی که می‌گرفتم و پس‌انداز آن ،ماشین خریدم و برکات زیادی را در زندگی‌ام نظاره‌گر بودم.

بانوی موفق مازندرانی بابیان اینکه با مبارزه با ناملایمات زندگی توانست به خوداتکایی دست یابد،گفت: حالا که به گذشته نگاه می‌کنم به آینده بیشتر از پیش امیدوار می‌شوم و می‌دانم که موفقیت امروزم مرهون انگیزه‌ای است که کمیته امداد در من ایجاد کرد تا بتوانم این‌گونه پیروزی و موفقیت را از اعماق وجودم فریاد برآورم.

انتهای پیام


تعداد بازدید : ۳۴۲

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید