دکمه موبایل منو

جزییات خبر

چهارشنبه / ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ / ۰۷:۱۲
سرویس : مازندران
کد خبر : ۱۶۲۵۰۴
گزارشگر : ۱۰۵

نامه یکی از ایتام به پدرش: بابایی! به خدا بگو دخترم دوست داره خونه داشته باشه

(چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷) ۰۷:۱۲

بابا جونم! بابایی! خدا صدامو می شنوه مگه نه؟ اصلاً خودت بهش بگو چون تو نزدیکتری به خدا. بهش بگو دخترم خیلی دوست داره که یه خونه داشته باشه.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، نامه‌ای که در متن ذیل می‌خوانید نامه کودکی یتیمی است که برای پدرش نوشته است، او در این نامه از همه‌چیز سخن به میان آورد تا آلامش تسکین یابد و بتواند حتی برای لحظه‌ای پدرش را ببیند. این کودک یتیم ساده و بی‌ریا با پدر درد و دل کرد و از دل‌تنگی‌هایش گفت.

بابای مهربانم سلام

ماه‌هاست که به یک مسافرت طولانی بی‌بازگشت» رفته‌ای این را از همه شنیدم که به من گفتند «مسافرت طولانی بی‌بازگشت» مسافرت را فهمیدم، طولانی را هم، ولی بی‌بازگشت را نه! نمی‌فهمم بابا! مگه میشه آدم مسافرت بِره و دیگه بر نگرده؟

مامان میگه رفتی پیش خدا. راستی بابا اونجایی که رفتی جای قشنگی هست یا نه؟ اسباب بازی وپارک هم داره؟ بابا میای من را هم با خودت بِبَری؟ راستی! راستی باباجون اونجا خونه هم داره؟ تو اونجا خونه داری که من اومدم پیشت یه اتاق برای خودم داشته باشم؟

مامانم میگه اونجایی که تو هستی خیلی خیلی جای قشنگیه؛ میگه بابا توی بهشته. خوش به حالت بابا کاشکی منم پیش تو بودم الان. وقتی از مامان می پرسم بابا کجاست؟ میگه یه جای دور تو آسمونها. بابا چرا آسمون قدش بلنده؟ چرا خدا طوری نساخت آسمون را که دست ما بچه ها هم بهش برسه تا هر وقت دلمون برای بابامون تنگ شد زودی بیایم و بازی کنیم باهاش. بابا یادته می‌گفتی که من (دخترت) مامانت هستم؟ بابا چرا بدون اجازه من رفتی؟ امروز خونه مادربزرگ همه عکس انداخته بودن به من هم گفتن، بیا. نرفتم! می دونی چرا؟ آخه من همیشه با تو عکس می‌گرفتم و کُلّی باهم شِکلَک درمی‌آوردیم و می‌خندیدیم ولی الآن تو نیستی؛ دِلَمَم برات تنگ‌شده، صبر می‌کنم هر وقت اومدی باهات عکس می‌گیرم. به مامان گفتم شِکلَک های جدید درمی آرم تا اون روزی که می خوام با بابایی عکس بِندازم. مامان منو بوسید و گفت: عزیزم بابا رفته جای دور نمی تونه بیاد. خیلی غصه اَم شد، بابا چرا اینقدر دورِ دورِ دور رفتی؟

راستی بابا می خوام یه رازی را بهت بگم؛ مامان خیلی برات گریه می کنه، فکر میکنه من خوابم؛ ولی من بیدارم بابا. می‌شنوم صدای گریه هاش را. می‌شنوم که بِهِت میگه دعا کنی که عاقبت‌به‌خیر بشیم.دلم خیلی برای مامان می سوزه. خیلی دلم می خواد زودِ زود بزرگ شَم و کارکنم تا مامان دیگه کار نکنه که دستاش درد بگیره. بابا حالا که پیش خدایی و نزدیکش هستی میشه دعا کنی مامان دستش خوب شه دیگه درد نگیره؟ میشه دعا کنی که آرزوی من برآورده شه؟ مامان میگه خدا خیلی بزرگه و صدای دل ما بچه‌ها را می شنوه! منم دعا می‌کنم که تو دعای منو به خدا برسونی و بهش بگی خدا جون دعای دِتِرَم (دخترم) را برآورده کن!

بگذار یواشکی بِهِت بگم بابا دعای من چیه؟ دعا کردم و از خدا جون خواستم که اول تو و مامان حالتون خوب باشه می دونم یه جای دور رفتی ولی حالت خوب باشه و بعد اینکه ازش خواستم برامون یه خونه بخره یا بسازه. بابا جونم! بابایی! خدا صدامو می شنوه مگه نه؟ اصلاً خودت بهش بگو چون تو نزدیکتری به خدا. بهش بگو دخترم خیلی دوست داره که یه خونه داشته باشه. باشه بابا !قول می دی؟ قولِ قول! آخیش خیالم راحت شد. ممنونم بابایی جونم. مطمئن باش بازم اگه دلم تنگ شد؛ برات نامه می‌نویسم. صبر می‌کنم خدا برام خونه بگیره بعدش برات بنویسم از اتاقم و از خونمون. راستی بابا آدرِسِت کجاست؟ آها فهمیدم پیش خدای مهربون توی آسمونها. حالا بخواب بابا جونم.بخواب. شب بخیر! توی خوابت به خواب من هم بیا.........

در اطراف ما هستند کودکان یتیمی که در حسرت چشیدن طعم شیرین نوازش پدر روزها و شب‌ها را با دلتنگی و سختی می‌گذرانند. آن‌ها با تمام دنیای کودکی‌شان گاهی آرزوهای ساده و رنگارنگی دارند که به دلیل عدم توان مالی برآورده نمی‌شود ،کمیته امداد مازندران با ارائه خدمات و طرح‌های مختلف به ایتام  تحت حمایت سعی در رفع مشکلات و ایجاد روحیه امید و خودباوری در آن‌ها دارد.
یکی از طرح‌های پسندیده کمیته امداد مازندران مشارکت خیران و نیکوکاران در امر ساخت مسکن مددجویان و ایتام تحت حمایت است که خوشبختانه تاکنون در این امر به موفقیت‌های چشمگیری دست‌یافته است.

شایسته ذکر است، چهار هزار و 30 نفر از ایتام در مازندران  تحت حمایت این نهاد قرار دارند و خدمات مختلفی مانند فرهنگی، درمانی، مسکن، معیشت، اشتغال به آن‌ها ارائه می‌شود.

کمیته امداد مازندران با همراهی و مشارکت مردم خیّر و نیکوکار استان می‌تواند در رفع مشکلات ایتام و نشاندن گل لبخند بر چهره معصوم آن‌ها گام‌های مؤثری بردارد. 

خیران و نیکوکاران استان مازندران در امر ساخت مسکن ایتام می‌توانند از طریق شماره‌گیری آنی پرداخت #0029*741* با کد شناسه 91169 مشارکت کنند و شاهد به بار نشستن گل لبخند بر چهره معصوم کودکانی باشند که دعایشان مستجاب است.

انتهای پیام

تعداد بازدید : ۱,۰۱۵

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید