دکمه موبایل منو

جزییات خبر

چهارشنبه / ۲۳ خرداد ۱۳۹۷ / ۱۲:۴۳
سرویس : مازندران
کد خبر : ۱۶۲۲۷۵
گزارشگر : ۱۰۵
مددجوی دیروز، کارآفرین امروز

ایستادگی در جاده های پر پیچ وخَم زندگی

(چهارشنبه ۲۳ خرداد ۱۳۹۷) ۱۲:۴۳

یکی از مددجویان کمیته امداد مازندران توانست با تولید اتاق وکفی گالوانیزه خودرو وانت برای شش نفر کارآفرینی ایجاد کند.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، علی قاسمی بابیان اینکه از کودکی به دلیل عدم توانایی مالی خانواده مجبور بود پا به‌پای پدر کار کند، گفت: پدرم کفّاش بود و با تعمیر کفش امورات زندگی را می‌گذراند.

وی با اشاره به اینکه به دلیل مشکلاتی که برای پدرم به وجود آمد مجبور شدند تا به یکی از روستاها نقل‌مکان کنند، افزود: به همراه پدرم شب‌ها و تا ساعت چهار صبح مشغول جمع‌آوری ضایعات می‌شدیم و پس‌ازآنکه به خانه برگشتم با استراحت کوتاهی ساعت هفت صبح روانه مدرسه می‌شدم.

علی قاسمی ادامه داد: طی سه سال این روند ادامه داشت تا اینکه پدرم به دلیل بیماری ازکارافتاده شد و من به‌ناچار همراه مادرم به امرارمعاش می‌پرداختم.

وی با اشاره به اینکه در این دوران، زندگی برایشان سخت و سخت‌تر می‌شد، ادامه داد: طی این سالها پدرم فوت کرد و من ماندم با کوهی از سختی‌ها و مادری که او هم دیگر توان کار کردن نداشت؛ بنابراین باید یکّه و تنها در جاده های پر پیچ و خَم زندگی ایستادگی می‌کردم.

این کارآفرین پرتلاش بابیان اینکه تحمل دیدن مشقّات مادر را نداشت، افزود: در یک کارگاه جوشکاری به‌عنوان شاگرد مشغول به کار شدم و صاحب‌کارم برای کمک به من، یک دستگاه جوشکاری داد تا بتوانم در تعطیلات برای خودم کارکنم عزمم را جزم کردم و امیدوار به آینده پیش می رفتم.

وی ادامه داد: افق کاری‌ام را وسیع می‌دیدم ودر فکر ایجاد یک کارگاه تولید اتاق وکفی گالوانیزه خودرو وانت بودم؛بنابراین با دریافت وام از کمیته امداد، مغازه‌ای 30 متری اجاره و کارم را از صفر آغاز کردم.

علی قاسمی بابیان اینکه در مغازه با شوق و امید کار می‌کرد، گفت: بعد ‌ازاینکه کمی در کارم جا افتادم پس از دو سال تلاش توانستم یک مغازه 100 متری اجاره کنم و شش نفر دیگر هم در کارگاهم بتوانند کار کنند و حتی دو برادرم هم در کنارم به کار مشغول هستند.

وی با اشاره به اینکه دو نقاش ماشین در کارگاهش اتاق‌های تولیدشده را رنگ‌آمیزی می‌کنند، گفت: خوشحالم از اینکه با اتکای به خداوند و کمک کمیته امداد توانستم سختی‌ها را پشت سر گذاشته و امروز به‌عنوان یک فرد موفق شناخته شوم.

حالا این کارآفرین26ساله که درواقع مددجوی دیروز و کارآفرین امروز است درکارگاه تولیدی خود به رونق کسب‌وکارش بیش‌ازپیش می‌اندیشد و تاکنون توانسته محصولات تولیدی‌اش را به شهرستان‌های اطراف و حتی سایر استان‌ها ارسال کند.

انتهای پیام

تعداد بازدید : ۳۴۰

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید