دکمه موبایل منو

جزییات خبر

یکشنبه / ۹ اردیبهشت ۱۳۹۷ / ۱۰:۳۴
سرویس : مازندران
کد خبر : ۱۶۱۵۸۶
گزارشگر : ۱۰۵

کارآفرینی در دنیای ترش و شیرین

(یکشنبه ۹ اردیبهشت ۱۳۹۷) ۱۰:۳۴

یکی از مددجویان تحت حمایت کمیته امداد مازندران با دریافت وام اشتغال توانست روی پای خودش بایستد و به‌عنوان یک بانوی موفق کارآفرین ساروی شناخته شود.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، خانم فلاح بابیان اینکه وقتی کارش را آغاز کرد مطمئن بود باوجود تمام مشکلات پیش روی "می‌تواند" با عزمی جزم قله‌های موفقیت را کسب کند و بر مشکلات فائق آید، گفت: زمانی سختی‌ها و شکست از زندگی، چون آواری برسرم فروریخت و آسیب شدید به روح و روانم وارد ساخته بود؛ روزها برایم تیره‌وتار می‌گذشت و راه به‌جای نداشتم .

وی افزود:روز و شب در اندیشه‌ی آینده‌ای مبهم به سر می‌بردم ،نمی‌دانستم چه می‌شود و به کجا خواهم رسید؛زمان برایم به‌کندی می‌گذشت و ثانیه‌ها زجرآورتر از پیش یکی پس از دیگری مرا را در ورطه تنهایی رها می‌کرد.
وی بابیان اینکه به ناگاه یک تلنگرمرا از وضعیت بحران‌زده خارج کرد،ادامه داد:مدتی گذشت تا دریافتم که با زانوی غم در بغل گرفتن و کاسه چه کنم چه کنم در دست داشتن کاری از پیش نخواهم بر؛پس برای یک آغازی دوباره برخاستم ؛ برای دوباره برخاستن با خود اندیشیدم که چه می‌خواهم پس درزمینه اقتصادی، کارآفرینی و زندگی افراد موفق به مطالعه پرداخته و این امر باعث حرکت به‌سوی تلاش و دستیابی به هدف شد.
این بانوی موفق کارآفرین ساروی با اشاره به اینکه به تولیدترشی جات و تهیه مربا و جوانه گندم پرداختم افزود: نقطه شروع این اتفاق ملس در منزل پدری بود ، سعی کردم تا در کارم از خلاقیت و ابتکار بهره ببرم و با توجه به رشته تحصلی ام با تغییر و ترکیب مواد غذایی به فرمولهای سالم غذایی پی برده و آزمایش‌ها پی‌درپی موجب این خلاقیت‌ها شد و باهنر و ظرافت توانستم به نتایج مطلوبی دست‌یابم.
وی گفت: اوایل درآمد اندکی از کار داشتم تا اینکه توسط یکی از اطرافیان با کمیته امداد آشنا شده و با دریافت وام مشاغل خانگی کارم را رونق دادم و افق کاری‌ام را وسیع‌تر و فراتر از آن می‌دیدم که تنها در خانه به تولید بپردازم،بنابراین باید کارم را توسعه می‌دادم.
وی ادامه داد: در قطعه زمینی به مساحت 300مترمربع کارگاه کوچکی دارای دفتر کار ، سالن مواد اولیه، سالن شستشو، سالن تولید ، انبار محصول ، اتاق مدیریت ، رختکن و آشپزخانه ایجاد کردم؛ در ابتدای کار همه مرا را از این تلاش نهی می‌کردند چون می‌پنداشتند این زحمات آب در هاون کوبیدن است.ولی من همچنان امیدوار پیش می‌رفتم.
این بانوی موفق ساروی افزود:با احداث کارگاه ، مجوز دریافت تولید، فراوری و بسته‌بندی مواد غذایی و ترشیجات را دریافت کردم و نام "سرسم"( نعنای کوهی ) را برای برند خود برگزیدم و توانستم باپشتکار فراوان گواهینامه ایزو 14001،9001، 18001و گواهینامه تخصصی HACCPکه گواهینامه تخصصی صنایع غذایی برای امنیت و سلامت مواد غذایی است و گواهی‌نامه غذای ارگانیک را در سال 95 دریافت کنم.
وی با اشاره به اینکه در کارگاهش با حضور پسرش به آنچه آرزو داشت ؛ رسید،گفت: در کارگاهم هفت نفر به‌صورت مستقیم هفت نفر در کار شستشو و خرد و خشک‌کردن میوه و سبزی و پخت انواع رب و ترشیجات با من همکاری دارند و 100 نفر به‌صورت غیرمستقیم و فصلی در تأمین مواد اولیه، ویزیتوری و بازاریابی همکاری می‌کنند ، باکار در دنیای ترش و شیرین با طعم ملس .
وی افزود:یکی از شاخص‌ترین محصولات تولیدی‌ام جوانه گندم است آن‌چنان‌که برکت و لطف خدا را در جوانه گندم می‌بینم.
این بانوی موفق کارآفرین گفت: هم‌اکنون دانشجوی دوره کارشناسی در رشته صنایع غذایی است، و یک کارآفرین ماهر بوده و در جلسات مختلف در مورد کارآفرینی به‌عنوان یک کارشناس دعوت‌شده و سخنرانی می‌کند.
وی ادامه داد: در کنار کار در کارگاهش و مدیریت آن ازآنجایی‌که به کودکان این مرزوبوم عشق می‌ورزم کتاب شعر کودکان با عنوان "حسنی و کرم جالیز" را در سال 85 در پنج هزار جلد منتشر کرده ودر همان سال کتاب "قهر ابدی" با موضوع شعر بزرگسالان چاپ و منتشر شد و کتاب "یک دنیا و هفت میلیارد آرزو " با موضوع کارآفرینی در حال چاپ است.
خانم فلاح گفت:حالا که به گذشته نگاه می‌کنم، بیشتر به حکمت خدای خویش پی می‌برم ازآنچه که امروز به آن دست‌یافتم راضی هستم؛ اما سکون در قاموس من معنا ندارد و همواره تکاپو ،تلاش، اراده ، ایمان و اتکال به خداوند را سرچشمه همه موفقیت‌ها می‌دانم.
وی افزود:از برنامه‌های مهم آینده که همه ذهنم را درگیر کرده است به ثمر نشاندن برند "سرسم" در عرصه بین‌المللی است و برای دستیابی به این آرزو از هیچ تلاشی دریغ نخواهم کرد.
این بانوی کارآفرین ساروی با تلاش بی‌امان و دریافت وام اشتغال از کمیته امداد توانست آن‌چنان مسلط بر کارهایش مدیریت کند که امروز از او به‌عنوان یک بانوی موفق نام‌برده می‌شود.
آری با لطف خدا و کمک کمیته امداد از زمین برخاست و حالا زندگی در دنیای ترش و شیرین با طعم ملس برای خانم فلاح لذتی دارد که با هیچ‌چیز آن را معاوضه نمی‌کند .
انتهای پیام 

 

تعداد بازدید : ۴۹۷

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید