دکمه موبایل منو

جزییات خبر

چهارشنبه / ۲۲ شهریور ۱۳۹۶ / ۱۹:۳۵
سرویس : مازندران
کد خبر : ۱۵۷۴۶۶
گزارشگر : ۶۷
مدیر کمیته امداد چالوس اعلام کرد

ارائه خدمات به 45 مددجوی دچار بیماری صعب العلاج و زمینگیر

(چهارشنبه ۲۲ شهریور ۱۳۹۶) ۱۹:۳۵

به 45 نفر از بیماران صعب العلاج و زمینگیر تحت حمایت کمیته امداد در چالوس خدماتی مانند هزینه درمان و هزینه نگهداری به ارزش چهار میلیون و 500 هزار تومان در پنج ماهه نخست امسال ارائه شده است.

مدیر کمیته امداد چالوس  از عملکرد این نهاد در بخش بهداشت و درمان  و رفع سوء تغذیه کودکان زیر پنج سال گزارشی ارائه کرد. 

به گزارش سایت خبری کمیته امداد؛ محمد قمی ، مدیر کمیته امداد چالوس با بیان اینکه یکی از فعالیت های  اصلی کمیته امداد تامین سلامت نیازمندان و مراقبت های بهداشتی است،گفت: به45 نفر از بیماران صعب العلاج و زمینگیر تحت حمایت در این شهرستان  خدماتی مانند هزینه درمان و هزینه نگهداری به ارزش چهار میلیون و 500هزار تومان  در پنج ماهه نخست امسال ارائه شده است. 

وی به پرداخت حق بیمه تامین اجتماعی به402 نفر از مددجویان اشاره کردو افزود: 11 میلیون و 500 هزارتومان حق بیمه تامین اجتماعی به  زنان سرپرست خانوار و مجریان طرح های اشتغال با هدف توانمندسازی و ایجاد امنیت شغلی و اجتماعی در پنج ماهه نخست سال جاری پرداخت شد.

مدیر کمیته امداد چالوس به برگزاری کلاس های بهداشتی برای مددجویان تحت حمایت در این شهرستان اشاره کردو گفت: این دوره ها ی آموزشی  برای 200 نفر از مددجویان با هدف آموزش بهداشت و پیشگیری از افسردگی  برگزار شد. 

وی با بیان اینکه سلامت روانی و جسمی کودکان تحت حمایت از اولویت های  این نهاد است ، گفت:50کودک زیر پنج  سال  دچار سوء تغذیه دراین شهرستان  از خدمات حمایتی این نهاد بهره مند هستند.

وی با اشاره به توزیع سبد غذایی برای این کودکان افزود: توزیع سبد غذایی باهدف بهبود شاخص های سلامت  وضعیت تغذیه کودکان خانواده های نیازمند انجام می شودو تاکنون هفت میلیون و 300 هزارتومان در این بخش هزینه شده است.

مدیر کمیته امداد چالوس با اشاره به ارائه خدمات به مادران این کودکان  ادامه داد: آموزش های لازم به مادران این کودکان مانند اهمیت تغذیه برای کودکان در سنین رشد،شناسایی مواد غذایی مفید و مغذی ،نحوه طبخ و نگهداری بهداشتی غذا توسط  کارشناسان بهداشت ارائه شده و وضعیت رشد این کودکان در هر شش ماه پایش می شود.

شایسته ذکر است در چالوس چهار هزار و460نفر تحت حمایت کمیته امداد قرار دارند و از خدمات این نهاد بهره مند هستند.

انتهای پیام 

 

تعداد بازدید : ۳۲۸پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید