دکمه موبایل منو

جزییات خبر

چهارشنبه / ۲۲ شهریور ۱۳۹۶ / ۰۹:۲۳
سرویس : مازندران
کد خبر : ۱۵۷۴۱۶
گزارشگر : ۶۷
در پنج ماهه نخست امسال انجام شد

اجرای 537 طرح اشتغال برای مددجویان مازندرانی

(چهارشنبه ۲۲ شهریور ۱۳۹۶) ۰۹:۲۳

537 طرح اشتغال در پنج ماهه نخست امسال برای مددجویان تحت حمایت کمیته امداد در مازندران اجرا شد.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد مازندران در جلسه کارگروه اشتغال که با حضور مدیر کل دفتر جذب و حمایت از سرمایه گذاری  استانداری، معاون اشتغال  اداره کل  تعاون استان و نمایندگان  بانکها  با هدف پیگیری تسهیلات بانکی در اداره کل کمیته امداد مازندران برگزار شد، از عملکرد این نهاد دربخش اشتغال و خودکفایی گزارشی ارائه کرد.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد؛ سید علی اصغر رضایی، معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد مازندران با بیان اینکه یکی از رویکردهای این نهاد توانمندسازی مددجویان تحت حمایت است ، گفت:537 طرح اشتغال در پنج ماهه نخست امسال برای مددجویان  تحت حمایت کمیته امداد در مازندران اجرا شد.

وی با اشاره به اینکه طرح های اشتغال در بخش های صنفی، صنعتی، کشاورزی، دامداری و صنایع دستی اجرا شد، افزود: در پنج ماهه امسال سه میلیاردو 500میلیون تومان از اعتبارات کمیته امداد و پنج میلیاردو 300میلیون تومان از اعتبارات قرض الحسنه بانکی  تبصره بیست و شش سال 95و بند (د) تبصره شانزده سال 96برای اجرای طرح اشتغال به مددجویان کمیته امداد پرداخت شد.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد مازندران گفت: کل اعتباراتابلاغی بند (د) تبصره 16 قانون بودجه سال 96مبلغ 87میلیارد تومان بوده که از این میزان 57درصد  آن به ارزش 49میلیاردو 800میلیون تومان  تاکنون با پبگیری هماهنگی هایی که بابانکهای عامل انجام شده است ، به شهرستانها ابلاغ شد.

رضایی با اشاره به اجرای طرح های خوداشتغالی و ایجاد فرصت های شغلی مناسب برای خانوارهای نیازمند گفت: کمیته امداد با اتخاذ سیاستهای موثر و کارآمد جهت تامین عزت و کرامت مددجویان و رسیدن به استقلال  اقتصادی در مسیر اشتغال گام بردارند.

وی با تقدیر از همراهی بانکها در توانمند سازی مددجویان تحت حمایت گفت: تلاش می کنیم تا با پرداخت تسهیلات به مددجویان و اجرای طرح های اشتغال زمینه ای فراهم شود تا آنها به خودکفایی رسیده و از چتر حمایتی امداد خارج شوند.

شایسته ذکر است در این جلسه روند پرداخت  تسهیلات  قرض الحسنه  اشتغالزایی از منابع بانکی مورد بررسی قرار گرفت و هریک از نمایندگان بانکهای استان از چگونگی پرداخت وام اشتغال گزارشی ارائه کردند.

تعداد بازدید : ۵۷۲پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید