اخبار

رئیس کمیته امداد رامسر خبر داد

ارائه خدمات مختلف به مددجویان به منظور توانمندسازی آنها

ارائه خدمات مختلف به مددجویان به منظور توانمندسازی آنها
507 میلیون تومان کمک معیشت به مددجویان تحت حمایت کمیته امداد رامسر از ابتدای سالجاری تاکنون پرداخت شد.

رئیس کمیته امداد رامسر گزارشی از پرداخت کمک معیشت به مددجویان از ابتدای سالجاری تا کنون ارائه کرد.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد ،پرویز سرایی،رئیس کمیته امداد رامسر با بیان اینکه هزار و 315خانوار در رامسر تحت حمایت کمیته امداد قرار دارند، گفت: ۵۰۷ میلیون تومان کمک معیشت از ابتدای امسال تاکنون به مددجویان تحت حمایت در این شهرستات از طریق صندوق امداد ولایت پرداخت شد.

وی افزود: ۴۸ درصد از مددجویان به دلیل فوت سرپرست، ۳۶ درصد به علت از کارافتادگی سرپرست، چهار درصد به دلیل بیماری سرپرست و مابقی به دلیل مسائلی مانند طلاق و زندانی تحت حمایت کمیته امداد رامسر قرار دارند.

رئیس کمیته امداد رامسر ادامه داد: این نهاد به منظور توانمند سازی خانوار‌های تحت حمایت به آن‌ها خدمات مختلفی مانند فرهنگی، درمانی وعمرانی ارائه می‌دهد.

وی با بیان اینکه به 375 نفر از مددجویان کمک موردی به ارزش 54میلیون و 867 هزار تومان از ابتدای سالجاری تا کنون پرداخت شده است، گفت:۶۷ درصد خانوار‌های تحت حمایت این نهاد در رامسر شهری و ۳۳ درصد از آنان ساکن در مناطق روستایی هستند.

سرایی افزود: برای توانمندسازی خانوار‌ها و خروج از چرخه حمایت کمیته امداد، پسران تحت حمایت این نهاد که به علت فوت یا طلاق والدین، سرپرستی خانواده را برعهده دارند، از تسهیلات سه‌گانه خدمت سربازی که شامل معافیت از خدمت سربازی، انتقال به محل سکونت و کاهش تعرفه کارت معافیت است، بهره مند می‌شوند.

وی گفت: افرادی که از خدمت وظیفه عمومی معاف می‌شوند بلافاصله در اولویت تسهیلات اشتغال کمیته امداد قرار گرفته و با نظارت مداوم و پیوسته این نهاد به خودکفایی می‌رسند.

انتهای پیام

۱۵ آبان ۱۳۹۷ ۰۷:۵۳
تعداد بازدید : ۵۱۹
کد خبر : ۸۹۸

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید