اخبار

خوب باشیم ،خدا حساب می کند

خوب باشیم ،خدا حساب می کند
در اطراف ما هستند افرادی که بی هیچ بهانه ای دلشان برای دیگران می تپد تا به هر اندازه که می توانند کمکشان کنند ،حال این کمک چه باشد فرقی نمی کند فقط گره ای از مشکلات بگشاید و لبخندی از سر شوق را به یادگار باقی بگذارد.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد ، تعداد این افراد زیاد و گاهی از شمارش خارج است. اقدام پسندیده این نیکوکاران ،حد و مرزی نمی‌شناسد و محدودیت ندارد ،مهم شاد کردن دل هاست و برانگیختن انگیزه برای نیازمندان و ایجاد روحیه امید و خودباوری در آنها.

در مازندران هم نیکوکاران بسیاری از این دست هستند که برای نشاندن لذت لبخند بر چهره نیازمندان و گشودن گره از مشکلات آنها از هم سبقت می گیرند.

نمونه بارز این امر، طرح امواجی از بهشت کمیته امداد مازندران است که در این طرح،خیران هرکدام به نیابت از شهدا ، حمایت یک یا چند نفر از ایتام را به عهده می‌گیرند و یا طرح دوشنبه های پر مهر که در این طرح دانش آموزان در هر مقطع تحصیلی با کمک به همکلاسی نیازمند خود، سرود احسان و نیکوکاری را سر می‌دهند.

در گفتگو با خیران حرف هایی می‌شنویم که انسان را به فکر وا می دارد ، اتفاقات شیرینی که پس از کمک کردن خیران به ایتام و نیازمندان به وقوع می‌پیوندد شنیدنی و قابل تفکر است.

دمی اندیشیدن به اقدامات پسندیده و شاهد ثمرات آن بودن نیز می‌تواند در برانگیختن و ترغیب کارهای خیر،مثمر ثمر باشد .

فرصتی دست داد تا به همراه حجت الاسلام بشیر عالیشاه ،مدیرکل کمیته امداد مازندران به دیدار خیران برویم در این دیدارها ، خیران خالصانه و صادقانه در مورد برکاتی که در کمک به نیازمندان نصیبشان شده است، می‌گویند .

گاهی اشک از دیدگانشان جاری می‌شود و گاهی با خرسندی از آن برکات می‌گویند و اتفاقات شیرینی که برای ایشان در زندگی به وقوع پیوسته است.

در دیدار با حسین غلامی یکی از خیران شهرستان جویبار ، او عقیده داشت کمک به ایتام موجب برکات زیادی در زندگی اش شده است.

حسین غلامی می گوید در ابتدا حمایت پنج نفر از ایتام را به عهده گرفت و وقتی که می دید گره مشکلاتش به طرز عجیبی گشوده می شود حال و هوای دلش طور دیگری است؛ تصمیم گرفت هر سال روز تولد خودش و فرزندانش حمایت ایتام دیگری را نیز به عهده بگیرد تا کارش ماندگار شود .

این خیّر پیش از این ،حمایت هزار و ۲۴۳ نفر از ایتام و فرزندان طرح محسنین هفت شهرستان را به عهده داشت که هم اکنون ۵۰۰ نفر از ایتام دیگر نیز به این تعداد افزوده است و مجموعا هزار و ۷۴۳ نفر از ایتام وفرزندان محسنین از حمایت‌های مادی و معنوی وی برخوردارند.

او رنگ و بوی خدایی را در کارهایش شاهد است حتی اگر نذری هم داشته باشد نیت می کند تا حمایت ایتام را به عهده بگیرد.

براستی هر کدام از ما می‌توانیم به اندازه توانمان حمایت های مادی و معنوی ایتام را به هر شکل ممکن بعهده بگیریم و حضور پر رنگ خدا را بیشتر از پیش در زندگی شاهد باشیم.

برای همه ما فرصتی برای خوب بودن وجود دارد پس تا دیر نشده فرصت ها را دریابیم.

آری خوب باشیم ، خدا حساب می کند.
۳۱ تیر ۱۳۹۹ ۰۷:۳۷
تعداد بازدید : ۳۸
کد خبر : ۳,۶۶۱

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید