اخبار

مدیرکل کمیته امداد مازندران :

مهمترین و زیباترین خدمات در حوزه اکرام ایتام و محسنین است

مهمترین و زیباترین خدمات در حوزه اکرام ایتام و محسنین است
مدیر کل کمیته امداد مازندران با بیان اینکه مردم نوعدوست تکیه گاه اصلی خدمات کمیته امداد به مددجویان است، گفت: مهمترین و زیباترین خدمات در حوزه امداد انفاق اکرام ایتام و محسنین است و با کمک مردم می توانیم اقدامات مطلوبی را در راستای خدمت رسانی به نیازمندان انجام دهیم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کمیته امداد ، رضا نوروزی در نشست مطبوعاتی در جمع خبرنگاران با بیان اینکه حامیان نقش موثری در کمک کردن به ایتام و فرزندان محسنین دارند ، اظهار داشت: باید سهم مردم در خدمت رسانی به نیازمندان را افزایش مدهیم و تلاش کنیم تا با کمک یکدیگر بتوانیم جامعه ای متعادل داشته باشیم.

وی افزود:خدمت رسانی به محرومان و گسترش فرهنگ خیر و انفاق از جمله وظایف این نهاد بوده و افزایش توانمندسازی خانواده ها مهمترین رویکرد کمیته امداد است و اگر گسترش فرهنگ خیر و احسان و انفاق در جامعه فراگیر شود خدمت‌رسانی بهتر به مددجویان ارائه خواهد شد.

مدیر کل کمیته امداد مازندران با بیان اینکه خدمت رسانی به نیازمندان راهبرد و شعار اصلی کمیته امداد بوده تصریح کرد: توانمندسازی مددجویان در حوزه فکری روانشناسی فرهنگی تحصیلی اجتماعی اقتصادی است.

وی گفت: افزایش توانمندسازی خانواده ها از خدمات این نهاد است و در سالهای اخیر به توانمند سازی اشتغال پرداخته شده و چهار سال طرح های اشتغال مددجویان تحت نظارت و بازرسی قرار می گیرد تا به پایداری برسد .

وی به طرح ۳۰ شب ۳۰ آرزو در ماه مبارک رمضان اشاره کرد و گفت: در فضای مجازی این طرح در حال اجرا است و خوشبختانه اقدامات مطلوبی در این خصوص انجام شد.

نوروزی افزود: در شرایط کنونی فرصت‌های به دست آمد که جلوه دیگری از کار خیر و نیک به منصه ظهور برسد به همدلی بسیار زیبایی اتفاق افتاده است.

اجرای ۶۲۵۳ فرصت شغلی برای مددجویان

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد مازندران در این نشست با بیان اینکه۶۲۵۳ فرصت شغلی سال گذشته برای مددجویان با تسهیلات ۱۷۹ میلیارد تومان اجرا شد ،گفت : این تسهیلات از طریق اعتبارات توسعه روستایی، منابع داخلی امداد و بند بی تبصره ۱۶ پرداخت شده است.

رضایی با اشاره به اینکه طرح های اشتغال شامل صنایع دستی، تولیدی ، حمل و نقل، کشاورزی، دامپروری و .... بوده است ، افزود: این طرح ها برای سه هزار و ۹۰۵ نفر مرد ودو هزار و ۳۴۸ نفر زن و زنان سرپرست خانوار ایجاد شد.

رضایی با بیان اینکه ۱۹۷۱طرح در مناطق شهری و ۴۲۸۲ طرح در مناطق روستایی برای مددجویان اجرا شده است ، گفت: ۵۲۰۰ نفر از مددجویان از آموزش کسب و کار بهره مند شدند.

وی به راهبری شغلی اشاره کرد و بیان داشت: سال گذشته راهبر شغلی برای ۸۹۰ نفر در بخش های پرورش قارچ زنبور عسل میوه خشک کنی تراش سنگهای زینتی و ... اجرا شد.

۷۶ هزار و ۵۰۰ خانوار در مازندران تحت حمایت کمیته امداد قرار دارند

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد مازندران هم در این نشست با بیان اینکه همه خدمات حمایتی به صورت مستقیم و غیر مستقیم در حوزه حمایت انجام می‌شود، گفت: ۷۶ هزار و ۵۰۰ خانوار در مازندران تحت حمایت کمیته امداد قرار دارند.

وی افزود: ۴۲ درصد از این افراد در مناطق شهری و ۵۷ درصد نیز در مناطق روستایی ساکن هستند کوچکی گفت: ۶۱ درصد از مددجویان نیز زنان سرپرست خانوار هستند و مهمترین دلیل تحت حمایت قرار گرفتن مددجویان فوت سرپرست، بیماری، از کار افتادگی، خانواده زندانی و... هستند.

کوچکی به ارائه خدمات در پیشگیری از کرونا به خانواده های تحت حمایت اشاره کرد و گفت :تهیه سبد بهداشتی از طریق مراکز نیکوکاری، مردم خیر و بنیاد مستضعفان از جمله این خدمات بوده است.

اعزام ۳۸۰۰ مددجو به اردوی شوق زیارت

عالیشاه معاون فرهنگی کمیته امداد مازندران هم در این نشست گفت: توانمندسازی فکری و فرهنگی و اجتماعی خانواده ها یکی از رویکردهای کمیته امداد است.

وی به اعزام سه هزار و ۸۰۰ نفر از مددجویان به اردوی شوق زیارت عتبات عالیات قم و مشهد اشاره کرد و گفت : اردوهای آموزشی و تربیتی نیز برای ۷۷۰۳ نفر انجام شد.

عالیشاه با بیان اینکه آموزش خانواده به ۱۳ هزار نفر از مددجویان ارائه شد،گفت این آموزش‌ها در بخش‌های مختلف مانند پیشگیری از اعتیاد ، پیشگیری از جرم و جنایت ،مهارتهای زندگی، آموزش تخصصی نماز، احکام و ... بوده است.

وی به ارائه خدمات به دانش‌آموزان اشاره کرد و بیان داشت : هشت هزار و ۶۰۰ دانش‌آموز و ۱۵۶۷ دانشجو از خدمات کمیته امداد بهره مند هستند.

اجرای طرح پویش امواجی از بهشت

معاون توسعه مشارکت های مردمی کمیاته امدادمازندران هم در این نشست با اشاره طرح های مختلفی در ماه مبارک رمضان در راستای خدمت رسانی به مددجویان انجام می شود،افزود: یکی از این طرح ها پویش امواجی از بهشت است.

سعادت گفت: پویش امواجی از بهشت در چهار هفته و با عنوانهای خاص اجرا می شود و چهار نوع شناسنامه ، طی چهار هفته به صورت نیابتی درنظر گرفته شده است و نیکوکاران می توانند با پرداخت ماهیانه حداقل ۱۰ هزار تومان در این پویش مشارکت کنند.

وی گفت:در هفته اول ماه مبارک رمضان شناسنامه به نام« شهدا »درنظر گرفته شده و خیران می توانند به نام هر شهید مد نظر خود یا سردار دلها شهید سلیمانی، در این پویش مشارکت داشته باشند.

وی با بیان اینکه برای هفته دوم ماه مبارک رمضان از آنجایی که میلاد امام دوم شیعیان و هفته اکرام ایتام است ،به نام مادر ایشان «حضرت فاطمه زهرا (س) » شناسنامه تهیه شد، افزود:در هفته سوم ماه رمضان نیز نیکوکاران می توانند به نیابت از « امام علی(ع)» حامی ایتام و محسنین شوند.

سعادت بیان داشت: برای هفته چهارم ماه رمضان نیز شناسنامه «فرشتگان زمینی،مادران آسمانی» تهیه شده و نیکوکاران می توانند به نیابت از مادران خود که در قید حیات هستند و یا مادرانی که آسمانی شدند ،حامی ایتام و محسنین شده و در این طرح مشارکت کنند.

انتهای پیام۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۰۷:۴۹
تعداد بازدید : ۴۱
کد خبر : ۳,۳۹۰

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید