اخبار

در آغازین روزهای ماه مبارک رمضان:

بیش از 19هزار سبد کالا بین مددجویان مازندرانی توزیع شد

بیش از 19هزار سبد کالا بین مددجویان مازندرانی توزیع شد
زیبایی های ماه رمضان،افطار ،سحر و مناجات های خالصانه این ماه ، شور و شعف حضور در میهمانی خدا در وجود همه بیدار می سازد .

اشتیاق شنیدن نوای دلنشین ربنا ،تب و تاب تهیه و تدارک سفره افطاری ،مناجات های سحری ، صدای روح بخش اذان،شب های احیا و دعای جوشن کبیر، همه و همه در هر خانه و کوچه وخیابانی دیده و شنیده می شود.همه جا می شود به راحتی ، عطر باطراوت رمضان را استشمام کرد.

در این میان اما ،هستند خانه هایی که سفره های افطاری شان خالی است و باهمدلی ما و شما پُر می شود از لبخند رضایت و مهربانی.

مردم نوعدوست،خیران، نهادها ،ارگانها، خیریه ها و... در تلاشند تا در این ماه به اندازه توانشان نسبت تهیه مایحتاج نیازمندان اقدام کنند.

«توزیع سبد کالا بین مددجویان»

یکی از این نهادها که در راستای تامین کالای نیازمندان در ماه مبارک رمضان فعالیت های گسترده‌ای انجام می دهد ،کمیته امداد است.

کمیته امداد مازندران در سالهای گذشته با برگزاری جشن «لذت لبخند» با مشارکت خیران و نیکوکاران بخشی از مشکلات نیازمندان را مرتفع می ساخت.

امسال اما، به دلیل شیوع کرونا، کمک به نیازمندان در کمیته امداد مازندران متفاوت شده است؛ این نهاد طبق منویات مقام معظم رهبری در راستای کمک مومنانه ، اقدامات مطلوبی انجام می دهد.

در گفتگو با معاون توسعه مشارکت های مردمی کمیته امداد مازندران،او می گوید : برای ماه رمضان امسال برنامه ریزی‌های انجام شده،که یکی از آنها تهیه و توزیع سبدکالا بین نیازمندان است.

احمد سعادت ، گفت: تاکنون و در آغازین روزهای ماه مبارک رمضان 19هزار و 300 سبد کالا شامل برنج،روغن و... بین نیازمندان توزیع شد.

«اجرای طرح اطعام مهدوی»

وی همچنین به طرح اطعام مهدوی اشاره کرد و افزود: این طرح با مشارکت خیران و مراکز نیکوکاری در تمامی شهرستان های استان برگزار می شود.

سعادت اظهار داشت:تاکنون 9هزار و 800 پرس غذای گرم با رعایت کامل پروتکل بهداشتی طبخ و بین مددجویان توزیع شد و این روند تا پایان ماه مبارک ادامه دارد.

وی در مورد راههای کمک رسانی به مددجویان و نیازمندان در طرح « اطعام مهدوی» افزود: مردم نیکوکار استان می توانند با ارسال عدد5 بابت در اختیار گذاشتن وسیله نقلیه برای توزیع غذای گرم در ماه مبارک رمضان، یا ارسال عدد 6برای کمک به اطعام نیازمندان در این ماه و یا ارسال عدد 7 منظور اعلام همکاری بابت جمع آوری کمک های مردمی(امداد یار) با شماره۰۹۱۱۹۵۴۹۹۳۰ نسبت به مشارکت در طرح کمک رسارنی ماه مبارک رمضان اقدام و یا از طریق شماره کارت ۶۰۳۷۹۹۷۹۰۰۰۰۱۵۰۵ همچنین از طریق تلفن همراه با شماره گیری #1*011*8877*کمک های خود را پرداخت کنند.

«سی شب ، سی آرزو»


سعادت به یکی دیگر از برنامه های ماه مبارک رمضان با عنوان «سی شب،سی آرزو» اشاره کرد وگفت: در این طرح خیران با حضور در فضای مجازی با ارسال عدد 8 به شماره 09119549930 در برآورده ساختن آرزوی کودکان نیازمند نقش موثری ایفا کنند.


با یک نگاه گذرا در می یابیم که اینها بخشی از اقدامات و برنامه های کمیته امداد مازندران با مشارکت خیران و نیکوکاران در ماه مبارک رمضان است و فعالیتهای گسترده‌تری در سایر بخش ها از طریق این نهاد در راستای توانمند سازی نیازمندان انجام می شود.

بیایید همه با هم با همدلی و همراهی یکدیگردر نشاندن لبخند بر چهره نیازمندان نقشی اساسی ایفا کنیم.

۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۰۷:۱۷
تعداد بازدید : ۴۳
کد خبر : ۳,۳۶۲

نظرات بینندگان

ناشناس
۱۳۹۹/۰۲/۲۳ Iran
0
0
0

سلام میخواستم بگم اینایی که میگیم خیلی خوبه ولی چرا تاحالا واسه ما انجام نشده


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید