اخبار

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد مازندران:

بهره‌مندی از ظرفیت ایجاد اشتغال کارفرمایان و کارآفرینان برای مددجویان

بهره‌مندی از ظرفیت ایجاد اشتغال کارفرمایان و کارآفرینان برای مددجویان
معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد مازندران از ارائه تسهیلات کارفرمایی به کارفرمایانی که مددجویان کمیته امداد را استخدام می کنند، خبر داد.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد ،سید علی اصغر رضائی طالشی، معاون اشتغال کمیته امداد مازندران اظهار داشت: کارفرمایان در مشاغل و صنوف مختلف در ازای استخدام هر یک از مددجویان کمیته امداد از بسته های تشویقی مانند پرداخت حق بیمه سهم کارفرما به مدت دو سال و یا تسهیلات قرض الحسنه بهره مند می شوند.

وی با بیان اینکه سقف پرداخت تسهیلات با استخدام ۱۰ نفر انجام می شود، گفت: به ازای استخدام هر 50میلیون تومان تسهیلات قرض الحسنه با چهار درصد سود و بازپرداخت پنج ساله در صورت انعقاد قرارداد مطابق قانون کار و بیمه تامین اجتماعی به کارفرمایان پرداخت می شود.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد مازندران تصریح کرد: استفاده از ظرفیت ایجاد اشتغال کارفرمایان و کارآفرینان برای اقشار نیازمند و مددجویان کمیته امداد در دستور کار این نهاد قرار دارد.

وی بیان داشت: در بخش کارفرمایی، کارآفرینانی که در زمینه های تولیدی ،خدماتی ، کشاورزی و باغداری اشتغال داشته و امکان این را دارند تا با تزریق سرمایه قرض الحسنه، تعداد افراد شاغل را در مجموعه خود افزایش دهند، می توانند از تسهیلات کارفرمایی بهره مند شوند.

رضائی گفت:درصورت تمایل کارفرمایان به بهره مندی از این تسهیلات به ادارات کمیته امداد شهرستانها و استان مراجعه کنند.

گفتنی است:سال گذشته 277 مددجو از این طریق مشغول به کار شدند.


۸ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۰۷:۱۳
تعداد بازدید : ۴۳
کد خبر : ۳,۳۵۴

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید