اخبار

همدلی مازندرانی ها در کمک به نیازمندان

همدلی مازندرانی ها در کمک به نیازمندان
تقریباً دوماه است که ویروس کرونا میهمان ناخوانده کشورمان شده و همه را درگیر خود ساخته است.این ویروس منحوس خانواده هایی را عزادار ساخت. دلهایی را شکست .دلهره ها به وجود آورد... اما همدلی ها را نتوانست از میان بردارد .

در این میان خرد و کلان همه با هم از هر قشری دست در دست یکدیگر داده ایم تا بتوانیم از شیوع بیش از حد این بیماری جلوگیری کنیم هر کدام از ما به اندازه وسعمان در هر بخشی.

در این میان کمیته امداد مازندران نیز با ارائه خدمات گوناگون به نیازمندان در این روزهای دشوار توانست لبخند را بر چهره نیازمندان بنشاند.

در گفتگو با رضا نوروزی ،مدیرکل کمیته امداد مازندران او می گوید: کمیته امداد همه ساله قبل از شروع سال نو همزمان با سراسر کشور ،برنامه های مختلفی برای اجرای جشن نیکوکاری تدارک می‌دید که به علت بیماری کرونا این جشن طبق روال هرسال برگزار نشد ، کارکنان این نهادبا تدابیر اندیشیده شده توانستند جشن نیکوکاری را به صورت غیر حضوری با همدلی و مشارکت بیش از پیش مردم نوعدوست برگزار کنند و به نتایج مطلوبی دست یابند.

وی گفت:فعالیت ها و عملکردهای کمیته امداد مازندران در این بخش خلاصه نشد، این نهاد بمنظور پیشگیری از بیماری کرونا چهار هزار بسته اقلام بهداشتی شامل ژل ضدعفونی کننده دست، محلول ضدعفونی کننده سطوح و 10عدد ماسک برای هر مددجو بوده و به همت ستاد اجرایی فرمان امام (ره)تهیه شده بین مددجویان تحت حمایت توزیع کرده است.

«مراکز نیکوکاری پای کار آمدند/اقدامات جهادگرانه شورای زکات کمیته امداد مازندران»

مدیرکل کمیته امداد مازندران بیان داشت: به همت 13 مرکز نیکوکاری در استان به منظور پیشگیری از شیوع بیماری کرونا تاکنون 900 هزار ماسک برای نیازمندان،محرومان جامعه وهمچنین 120هزار عدد گان و لباس بیمارستانی تهیه و توزیع شده است.

وی تهیه و توزیع 180 هزار لیتر مواد ضدعفونی‌کننده بین خانواده های تحت حمایت و نیز برای ضدعفونی معابر سطح استان را از دیگر اقدامات این 13 مرکز نیکوکاری برشمرد.

مدیرکل کمیته امداد مازندران به اقدامات جهادگرانه ای از سوی شورای زکات استان اشاره کرد و گفت:با همت شورای زکات روستاهای استان حدود پنجاه هزار بسته اقلام بهداشتی تهیه و بین مددجویان توزیع شده و هماهنگی های لازم با مسئولین زکات شهرستان ها و شورای زکات روستاها به منظور تهیه اقلام بهداشتی و ضدعفونی کننده برای مددجویان و نیازمندان روستا، صورت گرفته است.

«خدمت رسانی کمیته امداد مازندران به نیازمندان ادامه دارد»

وی گفت: خدمت رسانی به نیازمندان در این روزهای سخت از سوی کمیته امداد مازندران همچنان ادامه دارد و این نهاد در راستای بیانات مقام معظم رهبری (مدظله العالی) در خصوص « رزمایش کمک مومنانه» نیز اقدامات و برنامه‌های مختلفی را در دستور کار دارد.

وی گفت:این نهاد در ماه مبارک رمضان با مشارکت خیران و مردم نیکوکار مازندران «لذت لبخند » را همچون سالهای گذشته به نیازمندان هدیه می کند تا دعای خیر نیازمندان و محرومان به واسطه این همدلی و همراهی در لحظات شیرین افطار و ثانیه های ناب سحری میهمان خانه های همه باشد.

نوروزی در مورد راههای کمک رسانی به مددجویان و نیازمندان در طرح « اطعام مهدوی» افزود: مردم نیکوکار استان می توانند با ارسال عدد5 بابت در اختیار گذاشتن وسیله نقلیه برای توزیع غذای گرم در ماه مبارک رمضان، یا ارسال عدد 6برای کمک به اطعام نیازمندان در این ماه و یا ارسال عدد 7 منظور اعلام همکاری بابت جمع آوری کمک های مردمی(امداد یار) با شماره۰۹۱۱۹۵۴۹۹۳۰ نسبت به مشارکت در طرح کمک رسارنی ماه مبارک رمضان اقدام و یا از طریق شماره کارت ۶۰۳۷۹۹۷۹۰۰۰۰۱۵۰۵ همچنین از طریق تلفن همراه با شماره گیری #1*011*8877*کمک های خود را پرداخت کنند.

کرونا این ویروس منحوس نتوانست و هرگز هم نمی تواند همدلی و حس نوعدوستی مازندرانی های همیشه پیشتاز در امور خیر و احسان را خدشه دار کند، مردم نیک اندیش استان ماه مبارک رمضان امسال نیز با مشارکت غیر حضوری خود حماسه می آفرینند و دلی را شاد می سازند.

انتهای پیام

۶ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۰۹:۰۰
تعداد بازدید : ۳۰
کد خبر : ۳,۳۴۷

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید