اخبار

رشد 48 درصدی پرداخت زکات در مازندران/ 50 درصد روستاهای استان دارای شورای زکات هستند

رشد 48 درصدی پرداخت زکات در مازندران/ 50 درصد روستاهای استان دارای شورای زکات هستند
رئیس اداره زکات کمیته امداد مازندران، گفت: پرداخت زکات توسط مردم نیکوکار مازندارن طی سال گذشته نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 48 درصدی داشته است.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، مهدی بریمانی، رئیس زکات کمیته امداد مازندران، اظهار داشت: مردم نیکوکار استان 21 میلیارد و 500 میلیون تومان زکات در سال گذشته پرداخت کردند.

وی افزود: مبلغ جمع‌آوری شده زکات برای امور فقرا، نیازمندان و پروژه‌های عمرانی هزینه شد.

بریمانی، تصریح کرد: زکات جمع‌آوری شده بیشتر شامل برنج، مرکبات؛ گندم، جو و زکات فطره بوده و حدود 90 درصد مبالغ جمع آوری شده با عنوان زکات حمایتی برای مددجویان و نیازمندان در بخش مسکن، جهیزیه، سرویس بهداشتی و معیشت هزینه شده است.

وی افزود: بیشترین زکات جمع آوری شده به ترتیب در شهرستان‌های آمل ، بابل و ساری بوده است.

رئیس اداره زکات کمیته امداد مازندران با اشاره به اجرای طرح شورای زکات در روستای‌های مازندران، گفت: در 1500 روستا شورای زکات ایجاد شد و در حال حاضر 50 درصد روستا‌های مازندران دارای شورای زکات هستند.

بریمانی، بیان کرد: زکات جمع‌آوری شده در روستا‌ها برای نیازمندان همان روستا هزینه می‌شود که در سال گذشته از مجموع زکات جمع‌آوری شده، 13 میلیارد تومان آن از طریق شورای زکات روستا‌ها جمع‌آوری شده است.

وی با تقدیر از همراهی مردم نوع‌دوست و نیک اندیش مازندران، افزود: با کمک و مشارکت یکدیگر می توانیم در ترویج فرهنگ احسان ، انفاق و نیکوکاری گام های موثری برداریم.


۲۶ فروردین ۱۳۹۹ ۰۷:۲۹
تعداد بازدید : ۳۹
کد خبر : ۳,۳۱۰

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید