اخبار

درسال گذشته :

بیش از ۵۸میلیارد تومان وام به مددجویان مازندرانی پرداخت شد

مدیرامور شعب صندوق قرض الحسنه امداد ولایت مازندران گفت:سال گذشته ۵۸میلیارد تومان وام از طریق صندوق قرض الحسنه امداد ولایت و بانک مهر ایران تسهیلات در بخش های مختلف به مددجویان و نیازمندان پرداخت شد.
به گزارش سایت خبری کمیته امداد ، زین العابدین پرواسی، مدیرامور شعب صندوق قرض الحسنه امداد ولایت مازندران اظهارداشت: مجموعا 10هزار و 318 نفر از تسهیلات صندوق امدادولایت و بانک مهر بهره مند شدند.

وی افزود: این تسهیلات در بخش های حمایتی ، اشتغال ودیعه مسکن ، ساخت، خرید، تعمیر و بازسازی مسکن و...به مددجویان و نیازمندان پرداخت شد.

مدیرامور شعب صندوق قرض الحسنه امداد ولایت مازندران تصریح کرد : همچنین باتوجه به تعاملات به وجود آمده با بانک مهر ایران از مجموع تسهیلات پرداخت شده ۳۷۴۱مددجو از طریق بانک قرض الحسنه مهر ایران به ارزش ۲۳ میلیارد تومان در بخشهای کارگشایی، اشتغال و دیعه مسکن تسهیلات دریافت کردند.

وی به وقوع سیل فروردین ماه سال گذشته اشاره کرد و گفت: 378نفر از مددجویان خسارت دیده از سیل از تسهیلات این صندوق مجموعا به ارزش یک میلیاردو810میلیون تومان بهره‌مند شدند.

مدیر امور شعب صندوق قرض الحسنه امداد ولایت مازندران وی یکی از اقدامات صندوق قرض الحسنه امداد ولایت را «وام خیرین»عنوان کرد و افزود :پس از شناسایی خیران طی توافق صورت گرفته بمنظور توانمند سازی مددجویان تسهیلات در وجه خیّر پرداخت شده و در اختیار مددجو قرار می گیرد و اقساط تسهیلات نیز توسط همان خیّر پرداخت می شود که با مشارکت خیران سال گذشته به ۴۳ نفر از این طریق 338 میلیون تومان وام پرداخت شد.

پرواسی با اشاره به اینکه تعدای از مددجویان فاقد مسکن نیاز به وام ودیعه هستند، گفت: همچنین در این بخش به ۱۹۶نفر یک میلیاردو ۶۰۰میلیون تومان وام پرداخت شده است.

وی با بیان جذب اعتبارات شهرستان ها و رشد 26درصدی آن در سال گذشته نسبت به سال 97 گفت: شهرستانهای بابل ، ساری، قائمشهر و آمل بیشترین اعتبار را جذب کردند.

پرواسی گفت: مردم خیّر و نیکوکار استان می‌توانند با سپرده گذاری در این صندوق زمینه خدمت‌رسانی بهتر به نیازمندان را فراهم کنند.

وی با بیان اینکه صندوق قرض‌الحسنه امداد ولایت عضو شبکه شتاب می باشد، بیان کرد: تمامی مراودات بانکی به صورت الکترونیکی انجام می‌شود.

پرواسی با تاکید بر اینکه ترویج سنت قرض‌الحسنه یکی از اهداف صندوق امداد ولایت است ، افزود: تمامی وام های این صندوق به صورت قرض‌الحسنه و بدون دریافت بهره یا جریمه تاخیر پرداخت می‌شود.
۱۹ فروردین ۱۳۹۹ ۱۰:۱۵
تعداد بازدید : ۱۲
کد خبر : ۳,۲۸۰

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید