اخبار

بهره مندی 71 مددجو تحت حمایت کمیته امداد از خدمات مشاوره‌ای

بهره مندی 71 مددجو تحت حمایت کمیته امداد از خدمات مشاوره‌ای
رئیس کمیته امداد رامسر از بهره مندی 71 مددجوی تحت حمایت از خدمات مشاوره‌ای خبر داد.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد ،پرویز سرایی،رئیس کمیته امداد رامسر با اشاره به اینکه این خدمات شامل مشاوره فردی و گروهی بوده است، اظهار داشت: 53 نفر از مشاوره فردی، 18 نفر از مشاوره گروهی بهره‌مند شدند.

وی افزود: یکی از وظایف مشاوران راهنمایی و هدایت مددجویانی است که با اختلالات روحی، روانی، عاطفی و اجتماعی رو به رو هستند.

سرایی خاطرنشان کرد: مددجویان با موضوعاتی از جمله پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی، فضای مجازی، اعتیاد، مهارت‌های زندگی، سبک فرزند پروری، شرایط ازدواج موفق وعوامل مؤثر بر تحکیم بنیان خانواده آشنا شدند.

رئیس کمیته امداد به دیگر اقدامات انجام شده حوزه مشاوره کمیته امداد اشاره کرد و افزود: برگزاری اتاق فکر و نشست تخصصی مشاوران با محوریت پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی و مداخله در بحران، اجرای طرح پالایش سلامت روان و توانمندسازی روحی-روانی فرزندان خانواده‌های دارای سرپرست زندانی، توانمندسازی روحی- روانی ، و غربالگری سلامت روحی‏- روانی تمامی زنان سرپرست خانوار زیر ۵۰ سال از دیگر اقدامات حوزه مشاوره بوده است.

سرایی یادآور شد: هم‌اکنون کمیته امداد رامسر با یک مرکز مشاوره برای ارائه خدمات مشاوره فردی به مددجویان نیازمند قرارداد و تفاهم نامه دارد .

شایان ذکر است در شهرستان رامسر 2049 خانوار کمک معیشت بگیر کمیته امداد بوده و از خدمات این نهاد بهره مند هستند.


۱۸ فروردین ۱۳۹۹ ۰۸:۰۶
تعداد بازدید : ۱۵
کد خبر : ۳,۲۷۱

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید