اخبار

استشمام عطر مهربانی در کوچه پس کوچه های شهر

استشمام عطر مهربانی در کوچه پس کوچه های شهر
اسفند از راه رسید و روزها روزهای تب و تاب آماده شدن برای سال نو است و هر کدام از ما به نوعی دل مشغولی های سال نو را داریم؛ کودکی در انتظار شیرین خرید لباس نو ، پدری در شوق ِشادیِ فرزندش، مادری در التهاب خانه تکانی و... همه شهر آماده می شوند برای عید، سال نو و نو شدن. حال و هوای شهر بهاری شده و درست است که شیوع ویروس کرونا از جنب و جوش مردم در بازارها ،کوچه پس کوچه ها و محله های شهر کم کرده است اما می توان صدای پای بهار را شنید.

در این روزها کودکانی هستند که در آرزوی داشتن کفش و لباس نو چشمشان به دست پدرانشان است تا شاید آنها نیز در این روزها نو نوا شوند. مردان و زنانی هستند که هنوز روزهایشان زمستانی است و مجال استشمام بوی بهار در آنها نیست. فقط کمی همت من و تو کافی است تا آنها نیز رنگ بهار را ببینند و غرق در شادی کودکان شان شوند.

نهاد ها و دستگاه های زیادی هستند که در این روزها نیازمندان را از یاد نمی برند و برای نشاندن لبخند بر چهره آنها از هیچ تلاشی دریغ نمی کنند. یکی از نهادهایی که همیشه و در هر شرایطی در کنار محرومان و نیازمندان بوده ؛ کمیته امداد است .

این نهاد مقدس ارائه خدمات مختلف به نیازمندان و محرومان را با هدف توانمند سازی و ایجاد امید و خود باوری در آنها انجام می دهد.

در گفتگو با رئیس روابط عمومی کمیته امداد مازندران در مورد ارائه چگونگی خدمات به نیازمندان از سوی این نهاد در روزهای پایانی سال او می گوید:کمیته امداد هرساله در آستانه سال نو جشن نیکوکاری را با مشارکت خیران و مردم نوعدوست برگزار می کند تا عیدی پر از شادی را برای نیازمندان به ارمغان آورند.

مسعود قنبری در ادامه اظهار داشت: امسال هم مقرر بود این جشن در روزهای 14و15 و 16 اسفند همزمان با سراسر کشور در استان به ترتیب در مدارس، پایگاه های کمیته امداد و میعاد گاه های نماز جمعه با شعار "عید را به خانه هایشان ببریم"برگزار شود که متاسفانه شیوع ویروس کرونا موجب شد تا روال برگزاری این جشن طور دیگری رقم بخورد.

وی تصریح کرد: با تدابیر اندیشیده شده از سوی این نهاد تصمیم بر این شد تا جشن نیکوکاری امسال به صورت غیر حضوری اجرا شود و مردم نیک اندیش استان کمک های خود را به طرق دیگری به نیازمندان اهدا کنند.

قنبری گفت: مردم نوعدوست استان می توانند کمک های خود را غیر حضوری از طریق شماره کارت6037691990036154بانک صادرات واریز و یا از طریق تلفن همراه با شماره گیری آنی #011*1*8877* کمک های خود به نیازمندان را در آستانه سال نو پرداخت کنند.

وی بیان داشت: مقرر بود تا زنگ نیکوکاری در مدارس با حضور دانش آموزان نواخته شود که به علت شیوع بیماری کرونا "رنگ نیکوکاری در منازل جایگزین زنگ نیکوکاری شد " تا دانش آموزان در کنار والدین با کمک های خود به دوستان نیازمندشان رنگ مهر و همدلی را بر صفحه دفتر خاطراتشان نقاشی کنند و بیاموزند که در هر شرایطی می توان به همنوع کمک کرد و مشکلاتشان را به اندازه توان برطرف ساخت.

آری جشن نیکوکاری نماد همبستگی بین آحاد مختلف مردم است برای کمک به نیازمندان . حالا که در آستانه سال نو به سر می بریم و در کوچه پس کوچه های شهر شاهد جوانه زدن درختان و باز شدن شکوفه های بهاری هستیم چقدر نیکوست که علی رغم مشکلات پیش آمده و شرایط کنونی ، همچون گذشته در کمک به نیازمندان از هم سبقت گرفته و فرصت مهروزی و شادکردن دل هنوعان را از دست ندهیم.

خاطره پوشیدن لباس نو در عید نوروز، یکی از بهترین خاطرات کودکی همه ماست؛ با کمک های خود به کودکان نیازمند خاطره ای خوش برای کودکان محروم رقم زنیم زیرا احسان و نیکوکاری، مطلع غزل انسانیت و نوع دوستی ، شکوه محبت و صلابت فتوت و جلوه گاه یکدلی است خوشا به حال کسانی که با احسان و نیکوکاری و ایثار خالصانه خود، رضای خداوند را جلب می کنند.

هنوز هم می توان عطر مهربانی را در کوچه پس کوچه های شهر استشمام کرد... پس یا علی

۱۴ اسفند ۱۳۹۸ ۰۷:۵۰
تعداد بازدید : ۱۸
کد خبر : ۳,۲۱۴

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید