اخبار

با حضور رئیس کمیته امداد؛

۶۲ واحد مسکونی احداث شده به مددجویان آسیب‌دیده از سیل در استان مازندران تحویل شد

۶۲ واحد مسکونی احداث شده به مددجویان آسیب‌دیده از سیل در استان مازندران تحویل شد
با حضور رئیس کمیته امداد، ۶۲ واحد مسکونی تخریب شده در سیل فروردین‌ماه، پس از احداث کامل به مددجویان استان مازندران تحویل شد.
به گزارش سایت خبری کمیته امداد، سیدمرتضی بختیاری در دومین روز سفر خود به استان مازندران، با احمد حسین‌زادگان استاندار مازندران دیدار کرد.

وی در این دیدار به نقش اشتغال مددجویان در توانمندسازی و خودکفایی اشاره کرد و گفت: سهم استان مازندران در بخش اشتغال ۷۴۹۱ فرصت شغلی است که تاکنون در سال جاری ۳۶۱۱ شغل برای مددجویان استان ایجاد شده است.

وی با تقدیر از همکاری بانک‌های عامل با کمیته امداد برای پرداخت تسهیلات اشتغال افزود: تاکنون بیش ۱۰۲ هزار شغل برای مددجویان تحت حمایت در کشور اجرا شده است و تا پایان امسال بیش از ۱۷۰ هزار شغل برای مددجویان ایجاد می‌شود.

رئیس کمیته امداد بیان کرد: کار آفرینان و کسانی که انگیزه ایجاد اشتغال دارند به ازای اشتغال ۱۰ مددجو مبلغ ۵۰۰ میلیون تومان تسهیلات قرض‌الحسنه به آنها پرداخت می‌شود که اشتغال مددجو، مهارت‌آموزی و ماندن مددجو در آن شغل از ویژگی‌های این طرح است.

بختیاری در مورد طرح اکرام ایتام و محسنین تصریح کرد: ۶۷۹۱ نفر از ایتام و فرزندان طرح محسنین در مازندران از حمایت‌های مادی و معنوی ۲۴ هزار حامی نیکوکار بهره‌مند هستند و این حامیان طی شش ماهه امسال ۱۱ میلیارد و ۱۶۷ میلیون تومان در این بخش کمک کردند.

وی با اشاره به نقش مردم نیکوکار در ارائه خدمات به مددجویان گفت: جایی که مردم حضور دارند توفیقات خوبی حاصل شده و بخش عمده کمک‌ها به مددجویان از سوی مردم و خیران است.

استاندار مازندران هم در این دیدار با اشاره به اینکه کمیته امداد اقدامات مطلوبی برای رفع مشکلات و توانمندسازی مددجویان انجام داده است گفت: در حادثه سیل امسال، کمیته امداد گروه‌های‌ جهادی و مردم مشارکت و نقش به سزایی در رفع مشکلات آسیب‌دیدگان داشتند.

در ادامه این سفر با حضور رئیس کمیته امداد ۶۲ واحد مسکونی احداث شده که در اثر سیل فروردین ماه به طور کامل تخریب شده بود، به مددجویان تحویل داده شد.

وی در آیین واگذاری واحدهای مسکونی به مددجویان گفت: این واحدهای مسکونی با کمک و مشارکت خیران، آستان قدس رضوی، بسیج و بنیاد مسکن برای مددجویان ساخته شده است.

بختیاری افزود: ۷۴ واحد مسکن مددجویان مازندرانی در سیل امسال تخریب کلی شد و ۴۲۰ واحد نیز تعمیر و تا پایان آذرماه به مددجویان تحویل شد.

رئیس کمیته امداد تصریح کرد: ۱۸ استان کشور در فروردین‌ماه دچار سیل شد که خسارت در استان‌های لرستان و خوزستان بیشتر بود. با این حال تمامی واحدهای آسیب‌دیده تا پایان آذرماه به اتمام رسید.

وی خاطرنشان کرد: تمامی لوازم زندگی خانواده‌های تحت حمایتی که در سیل امسال در مازندران دچار آسیب شدند، با کمک مردم،بسیج، خیران و ستاد اجرایی فرمان امام (ره) تامین شده است.


۱۴ دی ۱۳۹۸ ۰۷:۰۶
تعداد بازدید : ۴۹۸
کد خبر : ۲,۹۱۰

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید