دکمه موبایل منو

اخبار

خوداتکایی مددجوی مازندرانی با ایجاد کارواش آنلاین

خوداتکایی مددجوی مازندرانی با ایجاد کارواش آنلاین
کمیته امداد مازندران برای توانمند سازی مددجویان تحت حمایت برنامه ها و خدمات گوناگونی رابا توجه به استعداد آنان ارائه می کند.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، یکی از این مددجویان با تلاش و همت خویش و کسب تجارب توانست با استفاده از مواد نانو ، یک کارواش آنلاین ایجاد کند.

فرهاد در سال 1370در یک خانواده چهار نفره به دنیا آمد . دوران کودکی اش خیلی در جریان مشکلات خانواده نبود و مانند همه همسالانش غرق در دنیای کودکانه بود. وقتی بزرگتر شد به مشکلات خانواه پی برد و دوست داشت زندگی خوبی داشته باشد.

از همان دوران علاقه داشت تا زندگی ایده آلی داشته باشد و فکر می کرد فقط افراد متموّل می توانند از لحاظ زندگی عالی باشند.اوتا مقطع دیپلم درس خواند و بیشتر دوست داشت مهارت کسب کند و تجربه ها بیاندوزد.

در سال 92 در بخش انشعابات و نصب کنتور اداره برق کار می کرد و در این راه هرچند تجربه هم کسب می کرد ولی بعد از مدتی به دلایلی از کارش استعفا داد و شرایط مالی برایش سخت تر شد.

وی هفت ماه درشرکت ابتدا بازاریابی می کرد بعد سرپرست بازار یاب و سپس کارشناس شد. او این شرایط را نیز نپذیرفت چون باید در شهرستان دیگری کارمی کرد؛ بنابراین اسنپ را رها کرد و از اینجا به بعد دیگر به فکر ایجاد کسب و کار برای خودش افتاد.

یک روز بر حسب اتفاق که ماشین را به کارواش برده بود جرقه ای در ذهنش ایجاد شد و باعث شد به این فکر کند که آیا رفت آمد یک شخص برای کارواش مقرون به صرفه است یا خیر؟رفت و آمد یک شخص به کارواش را محاسبه کرد و به نتایجی دست یافت.

با تحقیق متوجه شد که موادنانویی وجود دارد که می شود ماشین را بدون مصرف آب تمیز کرد. بنابراین تصمیم گرفت خودش مواد را به دست بیاورد.یکسال برای راه اندازی کارواش تلاش کرد.

همه تحقیقات لازم را انجام داد او فرزند مددجو بود و با مراجعه به کمیته امداد و بیان برنامه اش توانست از این نهاد وام بگیرد و کارواش را راه اندازی کند. .برنامه نویسی اندروید، سایت و...را چون به اطلاعات در زمینه کارواش احتیاج داشت خودش به تنهایی فراگرفت.

همت و پشتکارش موجب شد تا به نتیجه مطلوب برسد. در یک برهه ای دچار شکست شد و ناامیدی به خود راه نداد و دوباره از نو تلاش آغاز کرد. در سال 97زیر نظر پارک علم و فناوری قرار گرفت و ازطریق یکی از دوستانش با این مرکز آشنا شد.ایده اش را گفت و تمام برنامه هایش را برای آنها توضیح داد.جلسه داوری برای ایده اش تشکیل شد. دفتری به او دادند تا در مرکز رشد علم و فناوری کسب و کارش را راه اندازی کند.

از آموزش های پارک علم و فناوری بهره مند شد دراین مسیر با فردی آشنا شد تا بتواند به هدفش برسد بامشاوره آن شخص کسب و کارش راه اندازی شد وحالا پنج نفر برایش کار می کنند.

قصد دارد تا در آینده خشک شویی ، قالی شویی ، نظافت منزل و پارک آنلاین راه اندازی کند. به آینده امیدوار است و قرار است برای افراد زیادی اشتغالزایی ایجاد کند.

او در صدد است که گل فروشی آنلاین و سوپر مارکت آنلاین نیز داشته باشد. به لطف خدا به این مراحل نیز دست می یابد.

۳ دی ۱۳۹۸ ۰۷:۵۱
تعداد بازدید : ۸۴۶
کد خبر : ۲,۸۵۰

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید