اخبار

دوشنبه ها در مدارس مازندران چه خبره؟

دوشنبه ها در مدارس مازندران چه خبره؟
معاون توسعه مشارکت های مردمی کمیته امداد مازندران گفت: طبق تفاهم نامه با آموزش و پرورش استان طرح "دوشنبه های پر مهر" امسال در تمامی مدارس استان در حال اجرا است.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، احمد سعادت، معاون توسعه مشارکتهای مردمی کمیته امداد مازندران بابیان اینکه هدف از اجرای طرح "دوشنبه های پر مهر"ترویج فرهنگ حسنه انفاق ، احسان و نیکوکاری است،اظهارداشت: این طرح طی سال گذشته در 1300مدرسه استان اجرا شده بود که امسال در تمامی مدارس در حال برگزاری است.

وی افزود: امور اجرایی طرح "دوشنبه های پر مهر" با بهره گیری از ساختارهای تشکیلاتی مدرسه شامل شورای دانش آموزی،بسیج دانش آموزی ، پیشتازان دانش آموزی و... پیگیری و اجرا می شود.

معاون توسعه مشارکت های مردمی کمیته امداد مازندران تصریح کرد: دانش آموزان دوشنبه هر هفته کمک خود به هر مبلغی را با هدف کمک به نیازمندان پرداخت که این کمک‌ها با اولویت دانش آموزان همان مدرسه به ویژه ایتام درموضوع‌های هدفمند مانند مسکن، خدمات درمانی،تحصیلی هزینه می شود و هر مدرسه به نیابت از شهید شاخص همان مدرسه ، حامی ایتام خواهد شد.

وی بیان داشت:با همت دانش آموزان در"طرح دوشنبه های پر مهر" و مشارکت خیر خواهانه بندر امیر آباد، دو واحد مسکن ایتام دانش آموز تحت حمایت این نهاد در روستای رکاوند بهشهر ساخته و به خانواده تحویل داده شد.

معاون توسعه مشارکت های مردمی کمیته امداد مازندران افزود:ساخت هرکدام از این واحدهای مسکونی به مساحت ۶۰ متر مربع از اسفند ماه سال گذشته آغاز و امسال همزمان با بازگشایی مدارس در سال تحصیلی جدید تکمیل شده است.

سعادت خاطر نشان کرد:طرح "دوشنبه های پر مهر" از اول آبان ماه سال گذشته در مدارس استان ، با همکاری آموزش و پرورش و سازمان دانش آموزی به منظور گسترش و ترویج فرهنگ انفاق و نوع‌دوستی بین دانش آموزان، ارائه خدمات هدفمند معیشتی و تحصیلی دانش آموزان نیازمند و نیز ارتقاء سرمایه اجتماعی اجرا شد و تا کنون ادامه دارد.

۲۸ آذر ۱۳۹۸ ۰۷:۳۸
تعداد بازدید : ۴۰۰
کد خبر : ۲,۸۱۷

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید