اخبار

رئیس کمیته امداد دودانگه:

ارائه خدمات درمانی به 657مددجوی دودانگه ای

ارائه خدمات درمانی به 657مددجوی دودانگه ای
رئیس کمیته امداد دودانگه گفت: به 657 مددجوی تحت حمایت در این منطقه از ابتدای سالجاری تاکنون خدمات درمانی ارائه شد.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد،مهدی دامادی، رئیس کمیته امداد دودانگه اظهار داشت:این خدمات شامل فرانشیز درمانی ،ارتقاء شاخصهای بهداشتی و تهیه تجهیزات درمانی بوده است.

وی افزود: 48بیمار صعب العلاج و زمینگیر دراین منطقه تحت حمایت کمیته امداد قرار دارند و از خدماتی مانند هزینه نگهداری و تهیه لوازم و تجهیزات پزشکی بهره مند هستند.

رئیس کمیته امداد دودانگه تصریح کرد: برای پیشگیری از سوءتغذیه 30کودک تحت حمایت در این منطقه خدماتی مانندسبدهای حمایتی ارائه شد.

وی گفت: آموزشهای لازم به مادران این کودکان مانند اهمیت تغذیه برای کودکان در سنین رشد ،شناسایی مواد غذایی مفید ومغذی ،نحوه طبخ ونگهداری بهداشتی غذاو....توسط کارشناسان شبکه بهداشت ارائه می‌شود.

رئیس کمیته امداد دودانگه درمورد برگزاری کلاس های آموزشی بهداشت برای مددجویان تحت حمایت در این منطقه نیزگفت: زنان سرپرست خانوار و سالمندان دراین کلاس ها آموزشی شرکت کردند.

وی بابیان اینکه 78درصد از مددجویان این منطقه سالمند هستند، افزود:این افراد از خدمات بلا عوض درمانی برخوردار هستند.

دامادی با اشاره به ارائه این خدمات گفت: پرداخت کمک معیشت ،تامین بخشی از هزینه نگهداری هر نفر سالمند در منزل خدمات آموزشی، پرداخت وام کارگشایی، کمک هزینه رفاهی از خدمات به سالمندان تحت حمایت است.

وی افزود: یکی از برنامه‌ های مهم این نهاد، تامین سلامت نیازمندان و مراقبت‌ های بهداشتی مددجویان است که در بخش بهداشت و درمان برای سالمندان تحت حمایت در این منطقه از ابتدای سالجاری تاکنون خدمات شده است.

دامادی با اشاره به بهره مندی ۱۷نفر از مددجویان دودانگه ازخدمات بیمه اجتماعی ، گفت:این تعداد از مددجویان، تحت پوشش کامل بیمه تامین اجتماعی بوده و از مزایای بیمه در صورت از کار افتادگی و بازنشستگی بهره مند می‌شوند.

وی با اشاره به اینکه بهره مندی خانواده های تحت حمایت از خدمات بیمه های اجتماعی بمنظور توانمند سازی آنان است ،بیان داشت: کمیته امدادبرنامه های مختلفی را در بخشهای بهداشت ودرمان، امور بیمه های اجتماعی به مددجویان ارائه می دهد.

رئیس کمیته امداد دودانگه افزود: طرح واکسیناسیون آنفولانزا برای 70مددجوی سالمند بالای ۶۰سال،بیماران صعب العلاج،بیماران قلبی و عروقی،افراد دیابتی و بیماران آسمی اجرا شد.

دامادی با قدردانی از همکاری شبکه بهداشت و درمان این منطقه نسبت به تزریق واکسن همراه با آموزش بهداشت وسلامت،تصریح کرد:تزریق واکسن آنفولانزابرای بیماران زمین گیر و ناتوان توسط کارشناسان شبکه بهداشت درب منزل مددجویان انجام شده است.

خاطر نشان می شود:1789نفر در دودانگه معیشت بگیر کمیته امداد بوده و از خدمات این نهاد بهره مند هستند.

 

انتهای پیام

۲۷ آذر ۱۳۹۸ ۰۸:۰۹
تعداد بازدید : ۵۱۴
کد خبر : ۲,۸۰۵

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید