اخبار

برگزاری نشست هم اندیشی و گفتمان دانشجویی دانشجویان تحت حمایت در مازندران

برگزاری نشست هم اندیشی و گفتمان دانشجویی دانشجویان تحت حمایت در مازندران
نشست هم اندیشی و گفتمان دانشجویی باحضور 300 نفر از دانشجویان تحت حمایت کمیته امداد مازندران به مناسبت روزدانشجو با حضور نماینده ولی فقیه استان، قائم مقام کمیته امداد استان و سایر مسئولان برگزار شد.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، ناصر اسکندری، قائم مقام کمیته امداد مازندران در این همایش که با محوریت "گام دوم انقلاب" و چگونگی بهره مندی از ظرفیت جوانان انقلابی و متعهددر این عرصه برگزار شد، اظهارداشت: ۱۵۹۵ دانشجو و طلبه در استان تحت حمایت این نهاد قرار دارند و از خدمات مختلفی بهره مند هستند.

وی افزود: به دانشجویان و طلاب تحت حمایت خدماتی مانند مشاوره تحصیلی، شغلی،ازدواج ، پرداخت شهریه و کمک هزینه تحصیلی و... ارائه می شود.

قائم مقام کمیته امداد مازندران تصریح کرد:برگزاری اردوهای آموزشی و تربیتی یکروزه، اعزام به اردوهای زیارتی مشهد و قم و برگزاری کارگاه های آسیب اجتماعی، پیشگیری از اعتیاد ازدیگرخدمات این نهاد به دانشجویان تحت حمایت است.

وی به اجرای طرح سدید برای دانشجویان تحت حمایت اشاره کردو گفت:خودباوری و به فعلیت رساندن استعداد جوانی، ایجاد امید، نشاط و بالندگی در جوانان، تربیت رشد فکری و ایمانی، ایجاد نظم اعتقادی، اخلاقی، فکری منسجم در راستای تعالیم اسلامی از جمله اهداف برگزاری این طرح بوده است.

وی گفت: یکی از فعالیت های این نهاد توانمندسازی فرهنگی است که در همه کارها این مقوله انجام می شود.

نماینده ولی فقیه مازندران هم در این نشست با تاکید بر ضرورت نقش آفرینی جوانان در عرصه تحولات سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی گفت: جوانان و دانشجویان امروز موتور محرکه در پیمودن مسیر توسعه و پیشرفت کشور هستند.

‏وی دانشجویان مومن و متعهد را دلسوزان واقعی انقلاب و کشور دانست و خواستار گسترش فعالیت‌های فرهنگی با محوریت جوانان انقلابی در عرصه های گوناگون شد.

آیت‌الله لائینی توانمندسازی فرهنگی را از محورهای عمده فعالیت دانشجویان برشمرد و بر لزوم تمهید شرایط و بستر لازم برای تلاش بیشتر جوانان در حوزه‌های گوناگون فکری و فرهنگی تاکید کرد.

گفتنی است: این نشست با حضور ۳۰۰نفر از دانشجویان تحت حمایت کمیته امداد شهرستانهای بهشهر،قائمشهر،نکا،بابل،ساری برگزار از نخبگان برتر تجلیل شد.

انتهای پیام


۱۶ آذر ۱۳۹۸ ۰۸:۵۹
تعداد بازدید : ۵۲۲
کد خبر : ۲,۷۳۱

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید