اخبار

جمع آوری بیش از ۱۵ میلیارد تومان زکات در مازندران

جمع آوری بیش از ۱۵ میلیارد تومان زکات در مازندران
مدیر کل کمیته امداد مازندران در جلسه شورای زکات که در دفتر نماینده ولی فقیه و با حضور اعضای شورای زکات استان برگزار شد ، گفت: ۱۵ میلیارد و ۴۰۰میلیون تومان زکات در استان طی هشت ماهه سالجاری جمع آوری شد.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، رضا نوروزی جعفری، مدیر کل کمیته امداد مازندران با بیان اینکه زکات جمع آوری شده در طی هشت ماهه سالجاری نسبت به مدت مشابه سال قبل ۵۴ درصد رشد داشته است، اظهار داشت: زکات جمع‌آوری‌شده در بخش‌های حمایتی و همچنین تکمیل پروژه‌های عام‌المنفعه برای مددجویان تحت حمایت هزینه شد.

وی با اشاره به اینکه بیشتر وجوهات و اجناس جمع‌آوری‌شده، با عنوان زکات حمایتی برای مسکن، جهیزیه، درمان و معیشت نیازمندان، هزینه شد، تصریح کرد: همه باید در حیطه مسئولیت خود برای ترویج این فرهنگ تلاش کنند.

مدیرکل کمیته امداد مازندران تصریح کرد: ارتباط چهره به چهره مسئولان زکات با خیران و کشاورزان، تشکیل جلسات شورای زکات شهرستان‌ها با حضور امام‌جمعه و فرماندار ازجمله برنامه‌های جمع‌آوری زکات بوده است.

وی با بیان اینکه هزار و ۴۰۰ شورای زکات روستا در استان تشکیل شد، گفت: زکات جمع آوری شده در روستاها برای همان روستا در بخش های مختلف هزینه می شود.

نوروزی با تقدیر از همراهی دستگاه های عضو شورای زکات افزود: دستگاه های عضو با همکاری بیش از پیش خود در ترویج فرهنگ زکات کمک حال کمیته امداد هستند.

نماینده ولی فقیه مازندران هم در این جلسه با اشاره به اینکه زکات یک فریضه الهی است، گفت:همه باید به فکر محرومان جامعه باشیم و در راستای رفع مشکلات آنها برنامه ریزی مناسب داشته باشیم.

آیت الله لایینی گفت: اعضای شورای زکات باید به این فریضه توجه ویژه داشته باشند تا شاهد فقر در جامعه نباشیم.

وی با تقدیر از همراهی دستگاه ها گفت: کمیته امداد همه تلاش خود را برای رفع مشکلات نیازمندان به کار می بندد.

گفتنی است در این جلسه هریک از اعضای شورای زکات نظرات و پیشنهادات خود را بیان کردند.

۱۳ آذر ۱۳۹۸ ۰۷:۲۴
تعداد بازدید : ۵۴۶
کد خبر : ۲,۷۲۲

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید