اخبار

۷۴۵ میلیون تومان برای رفع سوء تغذیه کودکان نیازمند در کمیته امداد مازندران هزینه شد

۷۴۵ میلیون تومان برای رفع سوء تغذیه کودکان نیازمند در کمیته امداد مازندران هزینه شد
معاون حمایت و سلامت کمیته امداد مازندران با بیان اینکه این نهاد برای پیشگیری از سوء تغذیه ۱۷۰۲ نفر از کودکان زیر پنج سال با همکاری معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی خدمات مختلف ارائه می دهد ، گفت: از ابتدای سالجاری تاکنون ۷۴۵ میلیون تومان برای رفع سوء تغذیه کودکان در مازندران هزینه شده است.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد،محمد کوچکی،معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد مازندران اظهار داشت:با بررسی مرکز بهداشت شهرستان ها، این کودکان به کمیته امداد معرفی و پس از بررسی توسط این نهاد ،کودک از این طرح بهره مند می شود.

وی با اشاره به اینکه وضعیت رشد این کودکان هر شش ماه پایش می شود،افزود: این طرح شامل کودکان غیر تحت پوشش کمیته امداد هم است .

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد مازندران، با بیان اینکه آموزش های لازم به مادران این کودکان نظیر اهمیت تغذیه برای کودکان در سنین رشد ،شناسایی مواد غذایی مفید ومغذی ،نحوه طبخ ونگهداری بهداشتی غذا و....توسط کارشناسان بهداشت ارائه می شود ،گفت: در سال جاری در بیشتر شهرستان های استان این طرح اجرا
می شود.

وی همچنین درمورد برگزاری کلاس های آموزشی بهداشت برای مددجویان تحت حمایت کمیته امداد مازندران گفت: زنان سرپرست خانوار،دانش آموزان وسالمندان از این آموزش ها در زمینه های بهداشت فردی، تغذیه سالمندان،مراقبت از بیماری های دوره سالمندی،مراقبت های بهداشتی دانش آموزان و... بهره مند شدند.

کوچکی خاطر نشان کرد: به۶۵۷۷ نفرازمددجویان استان امکانات وفعالیت های بهداشتی مانند واکسیناسیون آنفولانزا،کلاس های بهداشت و نیز بیمه مکمل به ۱۰هزارو ۱۹۳ نفر در قالب فرانشیز از ابتدای سالجاری تاکنون ارائه شد.

انتهای پیام 

۶ آذر ۱۳۹۸ ۰۷:۵۸
تعداد بازدید : ۴۰۶
کد خبر : ۲,۶۹۱

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید