اخبار

مددجویی که با مروار بافی به خودکفایی رسید

مددجویی که با مروار بافی به خودکفایی رسید
یکی ازبانوان تحت حمایت کمیته امداد در غرب مازندران با دریافت تسهیلات از این نهاد و کارآفرینی مروار بافی توانست به خودکفایی برسد.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد؛ این بانوی 48 ساله کارآفرین به دلیل مشکلاتی تحت حمایت این نهاد قرار گرفت و با بیان توانمندی خویش توانست با دریافت تسهیلات آینده ای روشن برای خود و فرزندانش فراهم سازد.

در گفتگو با این بانو این طور می گوید:در سال 96 با دریافت تسهیلات اشتغال تجهیزات لازم برای مروار بافی(سبد بافی) را تهیه و آرام آرام با اجرای این هنر در منزل برای خود اسم و رسمی پیدا کردم.

وی افزود: با پشتکار توانستم پس از مدت کوتاهی یک کارگاه کوچک برای خود ایجاد کنم و با کمک فرزندانم این حرفه را گسترش دهم و سفارش های زیادی از جاهای مختلف برای بافت مروار داشته باشم.

بانوی کارآفرین با بیان اینکه با وجود سه فرزند نمی شد از پس مخارج سنگین زندگی برآمد و باید خودم دست به کار می شدم بیان کرد: از آنجایی که در مروار بافی تجربه داشتم به این فکرافتادم که به کمیته امداد مراجعه و در مورد این موضوع با کارشناسان صحبت کنم.

وی ادامه داد: خوشبختانه با مراجعه به کمیته امداد و بیان توانمندی هایم با استقبال کارشناسان مواجه شدم و با دریافت تسهیلات و راه اندازی این طرح توانستم گلیم خود را از آب بیرون بکشم و از درآمد خوبی هم برخوردار باشم .

این بانوی کارآفرین حالا با اجرای این طرح برای 10 نفر از زنان، اشتغال زایی ایجاد کرد و توانست عنوان کارآفرین برتر شهرستان را از آن خود کند و همچنان به مددجویان کمیته امداد آموزش می دهد تا آنها نیز از دسترنج خویش بهره مند شوند.

کمیته امداد مازندران با ارائه خدمات در بخش اشتغال نقش اساسی در خودکفایی و ایجاد امید و خودباوری در مددجویان دارد و از ابتدای سالجاری تاکنون برای هزار و 900 مددجوی تحت حمایت در استان طرح اشتغال ایجاد شد.

انتهای پیام 

۲ آذر ۱۳۹۸ ۱۱:۰۷
تعداد بازدید : ۳۹
کد خبر : ۲,۶۶۸

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید