اخبار

81 هزار خانوار در مازندران تحت حمایت کمیته امداد قرار دارند

81 هزار خانوار در مازندران تحت حمایت کمیته امداد قرار دارند
قائم مقام کمیته امداد مازندران گفت: 81 هزار خانوار در استان تحت حمایت قرار دارند و در 27 اداره اجرایی این نهاد در استان به نیازمندان خدمات ارائه می شود.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد ، ناصر اسکندری، قائم مقام کمیته امداد مازندران اظهار داشت: خدماتی که از طریق مددکاران خانواده و حوزه های فنی به مددجویان ارائه می شود شامل تسهیلات اشتغال، وام کارگشایی، ساخت وتعمیرات مسکن، جهیزیه، معیشت، فرهنگی، درمانی، مشاوره و.... است.

وی با اشاره به بررسی عملکرد کمیته امداد شهرستانها در راستای خدمت رسانی مطلوب به نیازمندان افزود: در راستای ارائه برنامه ها ، فعالیت ها و خدمات و به منظور اصلاح یا حذف فعالیت های غیر ضرور، تقویت فعالیت های مفید و موثر،کمیته امداد مازندران نسبت به ارزیابی مستمر و دوره ایِ برنامه های خود اقدام می کند.

قائم مقام کمیته امداد مازندران با بیان اینکه حوزه های تخصصی با ادارات اجرایی استان غالبا از طریق ارتباط ویدئویی،عملکرد شش ماهه سالجاری را به صورت تخصصی و فنی مورد ارزیابی قرار می دهند، تصریح کرد: این روند برای ارائه خدمات بهینه به خانوارهای تحت حمایت اجرا و در صورت نیاز ، اصلاحات لازم در برنامه ها برای دستیابی به اهداف اصلی کمیته امداد که خدمت و رسیدگی به نیازهای اساسی مددجویان است، انجام می شود.

اسکندری به راه اندازی ظرفیت ویدئو کنفرانس درکمیته امداد استان اشاره و تصریح کرد:با توجه به الزامات بودجه سال98 و در راستای کاهش هزینه ها ،افزایش بهره وریِ راندمانِ کاری، کاهش مخاطرات جاده ای رفت و آمد کارکنان بین ستاد استان،شهرستان ها و مرکزنسبت به ایجاد سیستم ویدئو کنفرانس اقدام شده است.

وی با اشاره به اینکه افراد تحت حمایت کمیته امداد می‌توانند ۲۶ مورد خدمات را از طریق درگاه اینترنتی ثبت و پیگیری کنند، افزود: مددجویان می‌توانند از طریق آدرس اینترنتی e.emdad.ir با استفاده از رایانه شخصی، گوشی همراه و یا دفاتر خدمات اینترنتی در روستاها و شهرها و بدون مراجعه به دفاتر کمیته امداد و درج کد ملی و شماره شناسنامه وارد سامانه شده و نسبت به ثبت و ارسال درخواست خود اقدام کنند.

اسکندری گفت: فعالیت هایی که در کمیته امداد استان در طول سال برای مددجویان انجام می شود برگرفته از برنامه های بلند مدت و میان مدت است وبرای کیفیت بخشی به مددجویان باید فعالیت ها و خدمت رسانی به آنها بهینه ارائه و ارتباط مطلوبی بین نیازمندان و خیران اعمّ ازمودیان زکات، مشترکان صدقات، خیران ، بازاریان و...ایجاد شود.

وی با اشاره به اینکه کمیته امداد مازندران تلاش می کند تا خانوارهای تحت حمایت کمترین مراجعات را به این نهاد داشته باشند، افزود:مددکاران با حضور مستمر ، فعالانه و هوشمندانه در قالب بازدید ازمنزل مددجویان نسبت به توان سنجی و نیازسنجی آنها اقدام می کنند تا خواسته ها و نیازهای مددجویان بررسی ، در سریعترین زمان ممکن رفع شود و آنها کمترین مراجعه را به کمیته امداد داشته باشند.

قائم مقام کمیته امداد مازندران با بیان اینکه 17درصد از مددجویان تحت حمایت این نهاد در مناطق محروم ساکن هستند، گفت: در راستای توانمند سازی به مددجویان در بخش های مختلف متناسب با نیازهای آنها ، خدمات ارائه می شود.

اسکندری افزود:پراخت کمک معیشت، تامین وسایل ضروری زندگی، کمک هزینه ازدواج، وام قرض الحسنه، خدمات فرهنگی، کمک به ارتقاء شاخص های بهداشتی، پرداخت حق بیمه تامین اجتماعی، ارائه خدمات حقوقی، پرداخت وام اشتغال، تعمیر، تکمیل و بازسازی مسکن، برگزاری اردوهای زیارتی از جمله خدماتی است که به مددجویان ساکن در مناطق محروم ارائه می شود.

۲۹ آبان ۱۳۹۸ ۰۹:۳۶
تعداد بازدید : ۴۲۳
کد خبر : ۲,۶۵۸

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید